David Soria: Barcelona bude usilovnejšia

David Soria brankár Getafe sa zúčastnil tlačovej konferencie, na ktorej okrem iného prehovoril o zmenách, ktoré sa udiali v Barcelone od vtedy, čo do katalánskeho klubu prišiel nový tréner Ronald Koeman.

Zmena
Očakávame, že Barcelona bude usilovnejšia a bude zapojená do všetkých aspektov spoločného tlaku a obrany. Je lepšia zostavená ako tím. Menej individuálnych, ale silnejší a tímovejší. Barcelona ma iného trénera, ktorý ma koncepty a vyžaduje rôzne veci. Zdá sa mi, že Barcelona je viac zapojená fyzicky, ale aj psychicky. Všetci bežia, a to je skutočnosťou, ktorou sa Barcelona môže pochváliť. Jej hráči sú nebezpeční.

Dopad prehry Bayernu na hráčov
“Vedia, akú škodu im takáto prehra v takom zápase spôsobila. Aj, keď sú hviezdy, ich hrdosť utrpela. Chcú sa, čo najskôr rehabilitovať a verím, že to dávajú na javo. Došlo k zmene.”

Chýba Luis Suárez Barcelone ?
“Koniec koncov, Barcelona ma skvelých hráčov. Nezáleží na tom, že tam nie je. Existujú aj iný hráči. Griezman ak nie on, tak môže o výsledku rozhodnúť aj Ansu Fati.”

Náročný mesiac
“Zohrievame sa na ďalší zápas. Musíme vyhrať všetky. Teraz nás čaká zápas s Barcelonou a potom už ani sám neviem, proti komu hráme. Mýlime sa, ak si stanovujeme dlhšie ciele.”

Getafe nepríjemný súper
Posnažíme sa súpera potrápiť. Veľké tímy, cítime sa proti ním nepríjemne. V každej hre ide o všetko. Sú to dni, kedy sa nám darí. V prípade proti Betisu a taktiež, keď sa nám darí ako v prípade Realu. Chceme však zvíťaziť.

Premenovanie FE na CF
“Všetko o pozitívnych inováciách a nestrácaní viery je dobré. Prežívame ťažké obdobia a obaja fanúšikovia chceme, aby sa vrátila normálnosť a, aby fanúšikovia boli s nami.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.as.com