Junior Firpo – Prestup do Barcelony ?

Podľa denníku Mundo Deportivo chce Barcelona priviesť nového hráča. Tentokrát si vybrala hráča z tímu Real Betis, konkrétne Juniora Firpa.

Podľa doterajších zistených informácií hráč by mal podpísať zmluvu až na 5 sezón. Jeho prestup by mal stať 18 + 7 Miliónov €.

Ak by šlo všetko podľa plánov, tak by Firpo mohol v pondelok odcestovať na turné do USA. Kde by ho čakali hneď 2 zápasy s Neapolom. Prvý sa odohrá 8.8.2019 vo štvrtok vo Floride a druhý 10.8.2019 v sobotu v Michigane.

J. Firpo by sa mohol stať ideálny náhradníkom J. Alby.

V Barcelone sú voľné už len dve čísla dresov a to: 14 a 24.

Kto je Junior Firpo ?

Celým menom Héctor Junior Firpo Adamés. Mladý 22-ročný hráč, hrajúci za tím Real Betis. Narodil sa 22. augusta 1996 v Santo Domingo (Dominikánska republika) a strávil väčšinu svojho života v Španielsku, má občianstvo oboch krajín. Jeho pozície hry sú hlavne: ľavý obranca ale môže tiež hrať ako krídelnik alebo aj ako stredný obranca. V minulej sezóne odohral 24 zápasov a podarilo sa mu aj 3 krát skórovať v ligových súťažiach.

zdroje www.mundodeportivo.com, wikipedia, FC Barcelona google
foto www.mundodeportivo.com