Kto bude kapitánom po Messiho odchode ?

Stále je otázny osud Lionela Messiho. Existuje veľa náznakov, že 33-ročný hráč môže v klubu skutočne zostať alebo napokon svoj tým nadobro opustiť. Je to len a len na ňom, ktorou sa cestou rozhodne ísť… Madridský denník AS napriek tomu zvažuje, kto by sa stal prvým kapitánom Barcelony.

Messi túto pozíciu získal od odchodu Andrésa Iniestu v roku 2018. V minulej sezóne boli medzi štyrmi kapitánmi aj samotní žiaci – Messiho boli na zozname, aj Sergi Busquets, Gerard Piqué a Sergi Roberto.

Podľa AS nový tréner Barcelony Koeman, vymenoval práve Piquého za vedúceho tímu na ihrisku i mimo neho, aby nosil kapitánsku pásku. Práve Piqué bol ten hráč, ktorý po porážke v Lisabone dokázal vstúpiť pred mikrofónmi a pripustiť, že Barcelona potrebuje rázne zmeny a nehovoriac, že sa aj sám ponúkol do listiny na odchod. Okrem týchto hráčov samozrejme, že na zozname o kapitánsku pásku môže byť aj sám Marc-André ter Stegen, ktorý už nejaký ten čas ukazuje, že je dobrým lídrom.

Doteraz si svojho kapitáni Barcelony vybrala šatňa tímu. Je však možné, že práve Koeman zavedie nové pravidlá a práve on si vyberie nástupcu kapitána Lionela Messiho.

Súčastná situácia v Barcelone umožňuje si položiť len jednu otázku. Ostane ešte Lionel Messi v Barcelone ? Bude naďalej pôsobiť v tomto klube ? Bude naďalej kapitánom Barcelony ? Toto všetko vie len on sám. Je to rozhodnutie len a len na ňom.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelona.com