Mundo Deportivo: Atlético Madrid sa dohodlo s Luisom Suarezom

Mundo Deportivo hlási, že Španielsky klub Atlétio Madrid dosiahol dohodu s Luisom Suárezom, ktorý sa údajne čoskoro môže stať hráčom Atlética Madrid. Aj, keď sa dávnejšie táto situácia javila, ako nepravdepodobná tak teraz sú tu omnoho vyššie šance. Túto informáciu potvrdila aj spoločnosť Cadena SER.

Časopis poznamenáva, že táto operácia ešte nie je stopercentná, ale popisuje ju ako k veľmi sľubnej.
Klub dosiahol dohodu s 33-ročným útočníkom, ale, preto, aby si priviedla Suareza k sebe musí sa ešte dohodnúť s Barcelonou. Luis Suarez by mal podpísať dvojročný kontrakt. Hráča kontaktovali Diego Simeone a Migueli Ángel, ktorí potvrdili, že tento prestup chcú zrealizovať.

V prípade ak by sa tento prestup uskutočnil, Kataláncov by to znamenalo úspora niekoľkých miliónov eur. Na druhej strane sa hovorí, že Súarez naďalej požaduje plný ročný plat (okrem zárobkov v novom klube) a možnosť odísť zadarmo. Barceloná práve túto možnosť vylučuje.
Denník Mundo Deportivo taktiež dodáva, že Atlético Madrid musí predať Diega Costu, ktorý zarába zhruba 8 miliónov eur, aby si mohli dovoliť Uruguajčana.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarelona.com