Nelson Semedo je blízko k predĺženiu zmluvy s FC Barcelona

Katalánsky denník Mundo Deportivo informuje, že Nélson Semedo môže čoskoro podpísať novú zmluvu s FC Barcelona.

Nélson Semedo čoskoro zmenil svoj status v tíme. Až donedávna Barcelona chcela tohto mladíka zaradiť do výmeny s iným klubom. Tentokrát sa vraj situácia zmenila a klub uvažuje s mladíkom čoskoro predĺžiť zmluvu.

26-ročný obranca nevylučoval svoj odchod z Katalásnka, čo sa časovo zhodovalo s potrebou Barcelony získať finančné prostriedky na nové prestupy. Vedenie Barcelony sa snaží podpísať Lautara Martíneza, preto na začiatku sa špekulovalo o predaji Nelsona. Nelson Semedo mal počas tohto času putovať do Interu. Inými možnosťami boli Manchester City (možná výmena za Cancela) a Juventus. Do Talianska nakoniec odišiel Arthur Melo.

Po neúspešných pokusoch predaja Nelsona sa Barcelona rozhodla Nelsona ponechať v klube a predĺžiť s ním zmluvu. Jeho súčastná zmluva mu vyprší v roku 2022 a práve, preto vedenie začalo rokovať s agentom Jorgenom Mendesom. Mundo Deportivo taktiež uvádza zdroje klubu, ktoré hovoria o novej zmluve. Nie je ešte známe, do akej miery môže Portugalec očakávať zvýšenie mzdy, ale jeho doložka o spätnom odkúpení sa rozhodne zvýši, v súčastnosti predstavuje 100 miliónov eur.

Okrem Semeda Barcelona má v pláne predĺžiť zmluvu aj s Lionel Messi a Marc André ter Stegen. V blízkej budúcnosti môže ponuku nového kontraktu očakávať aj Ansu Fati, kde mu Barcelony môže, aj zvýšiť mzdu.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelona.com