Neto: Griezmann nám dá veľa, tak ako to robil doteraz

Brankár FC Barcelona Neto sa zúčastnil tlačovej konferencie pred zápasom proti Ferencvárosom v Lige Majstrov.

Čo očakávaš od zajtrajšieho zápasu ?
“Očakávame skvelý vstup do súťaže a dobrý výsledok. Počítame s tým. Potrebujeme výsledok, pretože vieme, aká dôležitá je výhra na domácej pôde. Mužstvo veľmi chce vybehnúť na trávnik.”

Ako budeš prežívať El Clasico ?
“O El Clásicu toho nemám veľa, čo povedať, pretože zajtra nás čaká dôležitý zápas. Potom príde čas sa rozprávať o sobotňajšom stretnutí. Všetci sa sústredíme na zajtrajší zápas.”

Podporuješ odmietnutie akéhokoľvek zníženia miezd ?
“Nemusíme tu hovoriť o téme faxu a iných vnútorných záležitostiach. Nie je čas, aby sme sa tomu venovali. Sme tu na to, aby sme hrali futbal a zajtra hráme zápas.”

V čom nesúhlasíte so znížením platov?
“Bolo by nekonzistentné, aby som odpovedal na túto otázku, pretože som neodpovedal na tu predchádzajúcu. Každý má svoj pohľad na vec existujúcu kompetentní ľudia, ktorí sa s touto situáciou vyrovnajú. My pracujeme na tom, aby sme v zajtrajšom zápase získali priaznivý výsledok.”

Ako hodnotíš nového Coutinha ?
“Z môjho pohľadu ma v prvom rade teší, že mám v kádri takého kamaráta, ako je on. Okrem toho má množstvo kvality. Dokazuje to úrovňou a nadšením. Myslím si, že je veľmi nadšený a má veľa síl vďaka trofejam, ktoré vyhral s Bayernom. Všetci poznáme jeho úroveň a potenciál. V tejto sezóne nám dáva veľa.”

Aké si mal dojmy po zápase s Getafe?
“Nikto nemá rád prehry. Bol to náročný zápas, ale treba ho hodiť za hlavu. Dôležité je to, aby sme naďalej tvrdo pracovali. Futbal je rýchly a musíme sa sústrediť na zápas s Ferencvárosom. Nemôžeme držať v hlave dojmy z posledného zápasu či z prvej konfrontácie. Dnes sme trénovali veľmi dobre a myslím si, že sa to prejaví v zajtrajšom zápase.”

Myslíš si, že môžeš byť brankárom základu, keď sa ter Stegen zotaví ?
“Pracujem z všetkých síl, aby som mohol hrať za Barcelonu. Neskôr sám tréner rozhodne.”

Čo vieš o Ferencvárosi?
“Musíme mať voči ním maximálny rešpekt, tak ako voči všetkým klubom, ktoré prechádzajú na Camp Nou. Urobia maximum, pretože je to pre nich skvelá príležitosť. Museli prejsť cez kvalifikáciu a poraziť silné mužstvá. Zaslúžili si, aby tu boli. Musíme tvrdo pracovať, aby sme získali dobrý výsledok.”

Ako hodnotíš vývoj mužstva ?
“Adaptácia prebieha rýchlo. Najdôležitejšie je, že každý hráč pracuje s vôľou podriadiť sa úmyslom trénera.”

Ako sa má Griezmann ?
“Dobre. Vieme, ako to v tomto športe funguje. Čo vidím, je šťastný a tvrdo pracuje. Niekedy sa veci podaria a niekedy nie, sezóna je dlhá. Dá nám veľa, tak, ako to robil doteraz.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.as.com