OFICIÁLNE: Messi môže odísť len po vyplatení odstupnej klauzuly

Na aktuálnu situáciu ohľadom prestupu kapitána FC Barcelona Lionela Messiho reagovala už aj španielska La Liga. Tá vo vyhlásení jasne informovala, že jediným spôsobom, ako môže kapitán Barcelony Leo Messi opustiť Barcelonu ešte počas tohto prestupového obdobie, je prostredníctvom vyplatenia odstupnej klauzuly. Tá má hodnotu 700 miliónov eur.

Vo vyhlásení sa píše:

“Vzhľadom na rôzne interpretácie (niektoré si navzájom odporujú) zverejnené v posledných dňoch, ktoré sa týkajú zmluvnej situácie hráča Lionela Andrés Messiho s FC Barcelona, považuje La Liga za vhodné objasniť platný zmluvný vzťah hráča s klubom.”

“Zmluva je platná a obsahuje klauzulu o odchode pre prípad, že by Lionel Andrés Messi chcel jednostranne vypovedať zmluvu v súlade s článkom 16 Real Decreto 1006/1985 z 26. júna, ktorý upravuje osobitný pracovný vzťah z profesionálnych športovcov.”

“Vzhľadom na platné predpisy La Liga neuvoľní hráča zo zmluvných vzťahov s klubom, ak hodnota tejto klauzuly nebude vyplatená vopred.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.laliga.com