Riqui Puig: Som veľmi spokojný z minút a z dôvery Setiéna

20-ročný odchovanec La Masie sa vo včerajšom zápase proti Athletic Bilbao veĽmi intentívne preukázal. Vďaka jeho hre sme získali menšie oživenie, ktoré nam napomohlo k výhre.
Puig po zápase poskytol rozhovor pre média, v ktorom si užíval víťazstvo a dôveru zo strany trénera Blaugranas

Vlastný výkon
“Som veľmi spokojný predovšetkým vzhľadom na minúty a dôveru, ktorou ma obdaril Quique Setién. Ak je to sprevádzanie dobrými výsledkami, dobrými minútami a dobrým rytmom, tak som nadšený, že som mohol potešiť tento klub. Na trávniku je veľmi vysoká úroveň, najmä v strede poľa. Musím využívať minúty, ktoré mi dáva Quique Setién.”

Príležitosti
“Na začiatku bolo pre nás ťažké vytvoriť si jasné príležitosti. V posledných 30. minútach sme ich mali viac. Athletic je súper, ktorý sa veľmi defenzívny. Najdôležitejšie bolo to, aby mužstvo zostávalo v pohybe a našlo si miesta, ktoré môžu byť kľúčové.”

Zmena
“Athlétic od vás vyžaduje veľa fyzickej kondície. Bolo pre nás ťažké nájsť si správny rytmus, ale postupom času sme boli čoraz lepší. Vysvetlením zmeny obrazu hry je to, že Athletic postupne strácal rytmus, a to nám prialo, pretože sme mohli mať väčšiu kontrolu a presúvať loptu z jednej strany na druhú.”

Absencia fanúšikov
“Bol to jedinečný a zároveň trochu čudný súboj, pretože v Sant Joan sa konala pouličná párty a na štadióne sme počas zápasu počuli zábavnú pyrotechniku.”

Gól
“Gól pre Rakitica znamenal predovšetkým radosť, pretože Real na nás vytvára tlak.”

Piquého slová o tom, že získať titul bude veľmi náročné
“Ak to Gerard povedal, má na to nejaký dôvod. Niektoré zápasy závisia od istých rozhodnutí rozhodcov. Pokutové kope sa pískajú za drobné veci.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarca.com