Ronald Koeman: Mali sme dnes VAR ?

Tréner FC Barcelona vyjadril svoju nespokojnosť s výkonom rozhodcu a správaním Nyoma v zápase s Getafe, ktorý Barcelona prehrala 1:0.

Druhý polčas
“Nezačali sme ho najlepšie. Strácali sme loptu, súper predviedol dvojicu nebezpečných protiútokov, mal štandardné situácie. Neviem či to bola penalta. Rozhodca tam hľadal previnenie. Či Getafe hralo príliš tvrdo ? Nechcem o tom hovoriť. Na to je tu rozhodca, čiaroví a VAR. Aj, keď neviem či dnes sme VAR mali. Mali sme veľmi málo šancí, najlepšia prišla v prvom polčase. Zápas bol vyrovnaný, nemám viac, čo dodať.”

Rozhodca
Nerád hovorím o rozhodcoch. Ak si však pozriete zápas, uvidíte fauly, karty… Každý môže mať svoj názor. Ja ho nechcem povedať. Štadión Getafe je náročný terén, ale snažili sme sa hrať, mať rytmus. Vytvoriť si príležitosť nás stálo veľa.

Bordalas
“Povedal som mu, že Nyom mi počas hry neraz prejavil neúctu. Hovoril mi veľmi škaredé veci. Nebudem ich opakovať.”

Griezmann
“Máme veľa dobrých ofenzívnych futbalistov. Hráči ako Griezmann, Leo či Fati môžu hrať na rôznych pozíciách. Keby sme strelili prvý gól, zápas by sa zmenil.”

Striedania
“Mali sme málo príležitosti, takže sme nasadili viac ofenzívnych hráčov, ale neboli sme efektívni.”

Konštrukcia brány
Nie je to výhovorka. Je pravda, že sme mali smolu, ale neprehrali sme kvôli tomu.

Pedri
Myslím si, že hral dobre. Coutinha sme nechali trochu odpočívať. Pedri ukazuje, že má schopnosť hrať za Barcelonu.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.as.com