V kartovom ohrození je až 7 hráčov Blaugranas

Tréner Barcelony Quique Setién môže mať v nasledujúcich zápasoch ďalšie problémy. V kádri Barcelona je až sedem hráčov, ktorí majú na svojom konte až po štyri žlté karty a pokiaľ niekto z nich dnes večer v zápase s Villarealom inkasuje žltú kartu, tak v nasledujúcom zápase nebude môcť nastúpiť.

Madridský denník AS venuje pozornosť faktu, že veľká časť prvého mužstva hrozí vykartovanie hráčov, pretože v LaLige môžu inkasovať svoju piatu žltú kartu. Ide o týchto hráčov Luis Suarez, Lionel Messi, Arturo Vidal, Junior Firpo, Martin Braithwaita.

Zápas proti Villareal je teoreticky najťažšou výzvou Barcelony v zostávajúcej časti LaLigy. Práve, preto môžeme od trénera Barcelony očakávať najťažšie nasadenie zostavy na zápas.
V základnej jedenástke by sme mohli vidieť: Piquého, Suareza, Messiho a Vidala. Je relatívne dosť možné, že v nasledujúcom zápase proti Espanyol môže práve niekto z nich chýbať.

FC Barcelona by asi najviac trpela v prípade vylúčenia Messiho. Problém však môže byť aj v prípade absencie Gerarda Piquého. Po zranení Samuela Umtitiho bol z prvého tímu iba jeden zdravý obranca, a to Clement Lenglet. Ronald Araujo je taktiež v rezerve, ktorý po obnovení hry odohral
90 minút v zápase proti Mallorce.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.zimbio.com