Mundo Deportivo: Barcelona zvažuje, že dá Ansu Fatimu větší roli v týmu

Ansu Fati nadále těší nejen fanoušky Barcelony. Mladý muž může hrát v příští sezóně důležitou roli také proto, že si klub během krize nemůže dovolit přivést nové hráče. Jak popisuje Mundo Deportivo , Barça zvažuje, zda 17-ti letému člověku svěřit více úkolů, nebo zkusit koupit Memphise Depaye.

Přinášet Lautara Martíneze se zdá být čím dál méně pravděpodobné. Pokud Luis Suárez odejde, zůstane tým bez středního útočníka. Ronald Koeman je fanouškem Memphise Depaye, který by stál asi 30 milionů eur, ale není to váše typická „devítka“, i když dává hodně gólů. Mezitím Ansu Fati ukázal, že si vede skvěle jak po křídle, tak uprostřed ofenzívy, což vyvolává dilema. Klub zvažuje, zda na něj vsadit jako na trvalou součást prvního týmu, nebo koupit nového hráče.

Podle Mundo Deportivo požaduje Koeman okamžitě dobrou hru a Depay ji může zaručit. Trenér však na tento přestup nepochybně netlačí. Barcelona má v současné době mnoho útočníků (Messi, Griezmann, Dembélé, Trincão, Braithwaite a Suárez), takže díky koupi Holanďana by Ansu mohl hrát méně často.

Fati nedávno najal nového agenta jménem Jorge Mendes. Nechybí mu nabídky od jiných klubů a Mendesovi se nelíbí, když jeho hráči ztrácejí hodnotu, když sedí na lavičce. Samotná Barça připouští, že již obdržela návrhy v hodnotě 150 milionů eur. MD však informuje, že Barcelona chce co nejdříve dát svému domácímu hráči číslo v prvním týmu, což bude znamenat zvýšení jeho odchodové klauzule ze 170 na 400 milionů eur. Hráč také získá významné navýšení.

Zdroj: www.MuntoDeportivo.com
Foto: www.Twitter.com