Lieke Martens: Príbeh o jej živote

Lieke Martens sa narodila 16.12.1992 v Bergene. Má 26 rokov a váži 66kg.
Skoro každý ju pozná pod menom Lieke Martens alebo len Martens. No jej skutočné meno je Lieke Elisabeth Petronela Martens.

RODINA
L. Martens pochádza z jednej veľmi krásnej rodiny. Už od detstva si plnila svoje sny. Jej vzorom boli mužskí hráči, vďaka ktorým sa stala úspešnou ženskou futbalovou hráčkou.

Martens svoju matku opisuje ako osobu, ktorá ju veľmi podporovala na jej ceste za svojím snom hlavne v čase, keď ostatné mamy chceli od svojich dcér, aby sa hrali len s bábikami. Jej otec trénoval chlapčenský tím a staral sa o to, aby ju chalani brali ako seberovnú.
Ako Lieke vyrastala, sledovala, ako jej starší bratia hrajú futbal a, ako sa nevedia dočkať ďalšieho tréningu. Keď konečne mohla hrať, tak sa k nim hneď pripojila. Musíme spomenúť, že Lieke má aj mladšiu sestru.

PRIATEĽ

www.media.distractify.com

Ich fotky vidíme len zriedka. Podľa všetkého sa jej priateľ volá Benjamin Van Leer, ktorý hrá za holandský futbalový tím NAC Breda.

oficiálný IG účet liekemartens

Na základe ich účtov a sociálnych médií to vyzerá tak, že pár sa začal stretávať približne v júli 2018, kedy svoj čas strávili spoločne v lietadle. V príspevku bol spomenutý text „Náš prvý let je už naplánovaný“ s # loveisintheair.
Lieke potom 20. júla pridala na sociálnu sieť fotku s popisom „yesterday“ Ich posledná spoločná fotka bola zverejnená včera (2.9.2019) na dni Martens (oficiálnom IG účte @liekemartens.)

Ďalšie podrobnejšie informácie ohľadom ich vzťahu zrejme neexistujú. Svoje romantické miesta trávia niekde spolu v tajnosti.

LIEKIN MAJETOK JE PRIBLIŽNE 2,2 MILIÓNOV DOLÁROV.

Podľa viacerých správ Martens v Barcelone zarába okolo 180 000 eur. Jej zárobok sa výrazne zvýšil, keď sa jej podarilo dohodnúť so spoločnosťou Nike na sponzorstve.

FUTBALOVÁ KARIÉRA

Svoj futbalový talent začala rozvíjať už v sezóne 2009- 2010 v Holandskom futbalovom klube Sportclub Heerenveen Vrouwen a však neskôr sa presťahovala do klubu VVV-Vento, ktorý bol založený v roku 2010. V tomto klube strávila 2 sezóny, a to 2010 a 2011. V ďalšej sezóne nastúpila za najuznávanejší futbalový tím v Belgicku, a to Standard Fémina de Liége. Svoj prvý zápas zvládla fantastický, prispela dvoma gólmi a vďaka nej vyhral klub pohár Bene Super Cup. Bolo to presne 30. augusta 2011.

Lieke Martens za svojho idola považuje Ronaldinha. Pýtaš sa prečo ?

„Pretože som fanúšičkou Barcelony“ hovorí Lieke Martens
„Mal dlhé vlasy tak ako ja a skvelé driblingy, mala som ho rada. Bol technický a plnil veľa svojich stanovených cieľov.“

SVETOVÝ POHÁR V ROKU 2019

• Holandsko debutovalo v roku 2015 na Majstrovstvách sveta žien s Lieke.
  • V nedávnom rozhovore pre Los Angeles Times Lieke prezradila, že začala hrať futbal s chlapcami.

KARIÉRA
(Ligové súťaže)

(Domáce Poháre)

(Medzinárodné Poháre)

(Národný Tím)

Trofeje

UEFA Women´s Championship výhra 1x 2017 Netherlands (Holandsko)
Algarve Cup výhra 1x 2018
BeNe Women´s Super Cup výhra 1x 2011/2012
Svenska Cupen Women výhra 1x 2015/2016
Copa de la Reina výhra 1x 2015/2018
Super Cup Women výhra 1x 2016
Copa Catalunya Femenina výhra 1x 2018

ZAUJÍMAVOSŤ

Aj napriek tomu, že Lieke Martens hrá pravou nohou jej post je na ľavom krídle. A práve v tomto krídle ukazuje svoje driblingové a technické zručnosti, ktoré veľmi dobre ovláda.

zdroje www.richathletes.com, www.us.soccerway.com, www.theguardian.com, www.fcbarcelona.com, www.distractify.com, oficiálny IG účet liekemartens
Foto www.fcbarcelona.com

Klikni tu