Arthur má zášť proti Barceloně za to, že ho přinutil k přestupu

Arthurovo dobrodružství s Barcelonou končí. Podle Sportu má hráč velkou lítost nad klubem a věří, že jeho přesun do Juventusu dal oběma stranám velkou šanci.

Ve 23 letech opouští Brazilec Camp Nou v nejlepší formě, kterou začal chytat, než začala pandemie. Navzdory jeho porážce s Realem Madrid mu Quique Setien pogratuloval k jeho výkonu na jaře El Clásicu. V té době Artur vynechal pouze jeden zápas: zmeškal Real Sociedad kvůli zranění. Sport hlásí, že Arthurovo bezprostřední okolí informuje o zármutku hráče ohledně jeho převodu do Juventus. Záložník se cítil dokonale fyzicky připravený a řídil se plánem, který pro něj připravovali fyzioterapeuti. Také změnil své stravovací návyky díky spolupráci s odborníkem na výživu.

Arthur také udělal krok vpřed, pokud jde o statistiky. V první sezóně zaznamenal čtyřy branky a čtyři asistence. Brazilec se zabýval problémy s ochlupením a měl zajistit, že „konečně hraje bez bolesti“. Navíc podle jeho názoru byla adaptace ve městě perfektním faktorem, který vám pomůže zůstat v Barceloně. Hráč se dokonce začal učit katalánsky.

Podle různých zdrojů Barça zahájila disciplinární řízení proti Arthurovi a hodlá ho potrestat. Marca hlásí, že fotbalista stále doufá v přátelské urovnání a souhlas s odchodem z klubu. Tvrdí, že měl důvod odmítnout se vrátit, protože s ním bylo špatně zacházeno a neměl dobrý vztah se Setienem, který by ho stejně tak nevybral pro zápas Ligy mistrů. Na druhou stranu, podle Caden SER Abidal nebude souhlasit s ukončením smlouvy, a pokud se hráč nedostaví na zítřejší trénink, přestane dostávat svůj plat a bude mu udělena pokuta. Arthurovi prý byl od klubu poskytnut bonus 2 miliony EUR za odchod z Camp Nou, ale to by nebylo zaplaceno, dokud neodejde. Brazilec k této záležitosti dosud veřejně nepromluvil, takže není známo, jak se celá situace skončí.

Zdroj: www.FCBarca.com
Foto: www.JuveFC.com