FIFA The Best letos nebude udělena

V deníku Marca se dnes uvádí, že FIFA plánuje letos zrušit FIFA The Best. Leo Messi proto nebude mít šanci obhájit trofej a Cristiano Ronaldo si od Argentince nebere cenu. Zrušení plebiscitu souvisí s pandemií coronaviru, která zastavila hry.

Gianni Infantino se od počátku muselo soustředit na rozumná rozhodnutí. FIFA zatím neodložila ani nezrušila mistrovství světa klubů naplánované na prosinec v Abú Dhabí. Včera však bylo oznámeno odložení mistrovství světa žen U20 na únor 2021 a mistrovství světa U17 na únor a březen příštího roku. Kromě toho se změnilo datum Světového poháru futsalu.

Zároveň podle Marcy organizace gala opustila, protože v některých zemích zápasy skončily předčasně, v jiných čekají na svůj návrat, a proto neexistují dostatečné podmínky pro posouzení postoje jednotlivých hráčů. Infantino a jeho kolegové si také nemyslí, že je nejlepší čas oslavit cokoli.

Dosud však nebylo učiněno žádné rozhodnutí ohledně Zlaté kopačky, přestože po ukončení francouzských, nizozemských a belgických lig a Zlatého míče může být hlasování zrušeno. France Football uděluje svou cenu nepřetržitě od roku 1956. Gala UEFA je naplánována na poslední dny srpna spolu s losováním skupin Ligy mistrů, ale pravděpodobně bude odložena a začátek další sezóny bude zpožděn.

Zdroj: www.FCBarca.com
Foto: www.FCBarcelona.com