Xavi: Leo Messi je zvíře, bude hrát na mistrovství světa v roce 2022

Xavi vydal rozhovor s Marcou . V něm hovořil o záležitostech týkajících se Barcelony a jeho současného týmu Al Sadd.

Jak se cítíte poté, co jste zjistili, že jste dostali koronavirus?

Cítím se dobře. Samozřejmě jsem izolovaný. Chci se vrátit do práce velmi brzy.

Do Kataru jste přišli v roce 2015. Povězte nám o přípravách této země na světový pohár v roce 2022.

Jsou obdivuhodné – infrastruktura, stadiony, hotely. Katar se během krátké doby změnil. Vyvíjí se úžasným tempem. Zlepšil se i provoz.

Návrhy nových stadionů jsou velmi zajímavé. Myslíte si, že by to mohl být nejlepší světový pohár v historii?

Každé místo představuje do jisté míry arabskou kulturu, díky které je tento turnaj jedinečný, nepochybně historický. O tomto mistrovství světa je ve světě hodně kritiky, ale lidé budou překvapeni. Je to malá, krásná a přívětivá země. Bude to skvělý hostitel.

Jak hodnotíte svůj první rok jako kouč?

Velmi dobře. Měl jsem mnoho zkušeností. Už jsem vyhrál dvě trofeje, nyní mohu vyhrát více. V lize jsme to neudělali dobře, dosáhli jsme semifinále v Lize mistrů. Světový pohár klubu nebyl úspěšný. Došlo ke vzestupům i pádům, ale celkově jsem šťastný.

Cílem Al Sadda je vyhrát Asijskou mistrovskou ligu. Proč jsou tyto hry tak obtížné?

Když jste v týmu jako Al Sadd, očekávání jsou velmi vysoká, ale máme tvrdé soupeře. V Kataru jsou velmi bohatí Al Duhail a Al Rayyan. Je těžké si s nimi hrát. Pokud jde o kontinentální hry, chceme vyhrát Ligu mistrů. Do semifinále jsme dorazili dva roky v řadě, nyní je čas postoupit vpřed. Proto jsme přivezli Santi Cazorlu.

Katar v tuto chvíli splňuje vaše koučovací ambice?

Al Sadd je skvělé místo k získání zkušeností. Vítězství v Lize mistrů by bylo vyvrcholením této fáze. To je náš hlavní cíl. Vzhledem k pandemii se zápasy budou hrát v Dauhá v září a říjnu.

Jako hráč jste měli velmi specifický styl. Jako trenér jste musel změnit své preference kvůli hráčům, které máte?

Nemusel jsem se moc měnit. Mám svou filozofii a herní systém. Chci udržet míč co nejdéle v soupeřově polovině a neustále útočit. Takto jsem hrál za Barcelonu a španělský národní tým. Tak chápu fotbal. Je snazší vyhrát.

Je to možné bez kvalitních hráčů?

Jsem přesvědčen, že s touto filozofií je možné oslovit všechny hráče. Musíte je přesvědčit, že jsou nejlepší, a pak to bude snadné. Al Sadd samozřejmě není Barcelona, ​​ale snažíme se hrát na vysoké technické úrovni. Hráči jsou o tomto stylu přesvědčeni.

Chystáte se zůstat v Kataru v blízké budoucnosti nebo existuje nová nabídka z Barcelony?

Nic nevylučuji. Vždy jsem říkal, že mým cílem je trénovat Barçu. Nyní se ale soustředím na práci v Al Sadd a těším se na novou sezónu. Pokud mám možnost přestěhovat se do Barcelony, půjdu. S Quique Setienem však musíme jednat s úctou, přeji mu to nejlepší.

Barcelonský trenér oznámil, že jeho tým bude hrát krásný fotbal. Podle vás se mu to podařilo dosáhnout?

Někdy hraje Barça velmi pěkně, někdy pěkně a někdy ještě horší. Ale líbí se mi Setienova vize, teď a během jeho času s ostatními týmy. Není to vždy možné, soupeři hru ztěžují. Viděli jsme velmi dobré hry v Barceloně, nepochybně.

Co si myslíte o barcelonských obviněních z rozhodčího?

Nerad mluvím o práci rozhodců. Jejich úkol není snadný. Problém s VAR je v tom, že musíte interpretovat situace. O těchto otázkách bude vždy existovat polemika.

Vidíte Messiho na světovém poháru 2022, když mu bude 35?

Leo bude hrát až do okamžiku, kdy chce. Z hlediska fyzických aspektů, dynamiky, vytrvalosti je Messi bestií a vystoupí na mistrovství světa. Nemám o tom pochybnosti.

Jaký bude fotbal po coronaviru?

Snižuje jeho úroveň, stejně jako všechno po pandemii. Spousta věcí bude muset být reorganizována, pokud jde o kluby a hráče. Škoda, že tomu tak bude.

Gabi už nebude hrát za Al Sadd. Myslíte si, že bude dobrý trenér?

Přál bych si, aby už s námi hrál. S klubem se nedohodl. Chtěli jsme, aby pokračoval v Al Sadd. Gabi je příkladem fotbalisty a lidské bytosti. Je to rozený vůdce na hřišti i mimo něj, nejlepší kapitán mé doby v Kataru. Pomohl mi mnoha způsoby. Nepochybně bude skvělým trenérem.

Zdroj: www.FCBarca.com
Foto: www.sportyzive.cz

Klikni tu

One thought on “Xavi: Leo Messi je zvíře, bude hrát na mistrovství světa v roce 2022