Andrew Robertson: Ukázal jsem neúctu k nejlepšímu hráči v historii

Liverpoolský obránce Andrew Robertson v „Peter Crouch Podcast“ rozhlasovou stanici BBC hovořil o srážkách s Leem Messim ve druhém utkání proti Barceloně v semifinále Ligy mistrů.

Jedním z nejtypičtějších okamžiků této soutěže, prokazujícím jeho atmosféru a ochotu vykompenzovat výsledek ze strany hostitelů, byl souboj dvou červených hráčů s Argentinským a především to, co se stalo po něm. Hráči Liverpoolu Messiho neomezovali a jeden z nich Robertson po zastavení akce tlačil kapitána Barcelony do hlavy.

– Někdy hraji jako fanoušek, ne jako profesionální fotbalista, který mě možná někdy vrhne. Společně s Fabinhem jsme se vraceli za Messim a oba jsme přistáli na zemi, a já jsem si trochu pokazil jeho vlasy. Nebyl moc šťastný a to je něco, co bych ještě jednou neudělal, to je jisté! Řekl Robertson.

– Je to nedostatek respektu k nejlepšímu hráči, který kdy tuto hru hrál. Nevím, co se do mě dostalo. Je mi to líto. Na Camp Nou jsem v prvním zápase myslel, že jsem s ním jednal tak dobře, jak jsem jen mohl, ale nakonec skončil se dvěma brankami, vítězstvím 3-0 a všichni mluvili o Messim – levý obránce připustil.

– Podle mého názoru je Messi nejlepším hráčem, který kdy hrál fotbal. Věci, které dělá s nohama, jsou prostě děsivé. Někdy musíte uhodnout, co udělá, aby jste proti němu bránil. Vzpomínám si, jak jsem si jednou myslel, že to bylo jen v rohu, takže žádný problém. Rychle však změnil směr a řekl jsem si, že to nemůže udělat nikdo jiný, “přiznal se Robertson.

Zdroj: www.FCBarca.com
Foto: www.GettyImages.com