Frenkie De Jong chyběl jen jeden zápas za rok 2019.

Konec roku je pro Frenkieho určitě velmi zvláštní, už jen kvůli tomu, že se z Ajaxu s kterým došel do semifinále milionářské Ligy Mistrů, kde padli kvůli gólu v nastavení stěhoval do katalánské Barcelony.

Frenkie je totiž jediný záložník Blaugranas, který za posledních 24 zápasů nechyběl ani jednou. Ani německý velikán Marc-André Ter Stegen se tímhle nemůže pochlubit, protože ten chyběl proti Interu když už bylo rozhodnuto o postupu Barcelony ze skupiny. Nutno dodat, že skoro stejnou bilanci si držel v Amsterdamu a v nizozemské reprezentaci. Za rok 2019 totiž Frenkie De Jong chyběl pouze jednou.

Jelikož se Frenkie hned „seznámil“ se stylem Barcelony, tak mohl odehrát 1840. Pro srovnání se můžeme podívat jaké hvězdy má Barcelona ve svých řadách. Jsou to: Ivan Rakitič, Sergio Busquets, Arthur, Arturo Vidal, Carles Aleña a občas Sergio Roberto.

Frenkie sice odehrál nejvíce zápasů, nicméně nejvíc odehraných minut má německý brankář Marc-André Ter Stegen (2070 minut). pak španělská stoperská ikona Gerard Piqué (1883 minut). takže Frenkie je v počtu odehraných minut až 3.

Když už se bavíme o tom, do kolika zápasů zasáhl, tak stojí za zmíňku také to, že 16 z 18 zápasů startoval, pouze proti Villarealu a Alavésu naskočil do zápasu z lavičky.

Jeden zápas čekal pouze v nizozemské lize zápas proti Zwolle. Jinak však zasáhl do každého zápasu. Krom toho odehrál ve všech 6ti zápasech Ajaxu v Lize Mistrů 90 minut.

Osobně Frenkieho sleduju od jeho začátků, čili od doby co sleduji fotbal. A hodně jsem si přál, aby ho Barca jednou koupila. A teď když ho koupila a předvádí výborné výkony, jsem rád, že jsem ho sledoval už dřív, ještě než hrál za „áčko“.

Zdroj: www.FCBarca.com
Foto: www.GettyImages.com