Prepis histórie na pôde Realu Betis

Okrem ďalších troch bodov na upevnenie pozície na vrchu La Ligy sa včera Xaviho družina rozhodla prepísať aj jeden významný rekord.

Aj keď by sme možno Real Betis nehodnotili tak vysoko ako “náš” klub Barcelonu, Real Madrid, Atlético či Valenciu, tak skutočne sa jedná o jeden z najkvalitnejších klubov, ktorý dáva tým najväčším velikánom poriadne zabrať.

Atmosféra a kulisa štadióna Benita Villamarín však kataláncom nedáva veľmi zabrať. Blaugranas sa preto stali včera prvým tímom v histórii, ktorý dokázal na pôde Betisu vyhrať 6 – krát za sebou. V týchto posledných 6 tich zápasoch dokázali barcelončania nájsť bránu až 19 krát a inkasovali len 7 krát. Naposledy, kedy Real Betis nad Barcelonou na svojom štadióne vyhral sa písal 19. január 2011. Vtedy tieto dva kluby nastúpili vo štvrťfinále Copa del Rey a aj keď tím zo Sevilly vyhral 3:1 z postupu sa radovali katalánci, keďže v prvom zápase sme zdolali Betis 5:0.

zdroj: Mundodeportivo.com, Sofascore.com

foto: Milenio.com