18 zaujímavosti o Gavim pri príležitosti jeho dnešných 18. narodenín

Oficiálna stránka Katalánskeho klubu FC Barcelona pri príležitosti Gaviho 18. narodenín pripravila 18 zaujímavosti o talentovanom stredopoliarovi.

1. Pred príchodom do Katalánskeho klubu FC Barcelona Gavi hrával za mládežnícky klub Real Betis. Gavimu sa v Betisu podarilo nastrieľať krásnych 96 gólov, vďaka ktorým sa stal „terčom“ pre záujem veľkých klubov.

2. Pablo Gavi sa do Barcelony presťahoval v roku 2015, keď mal ešte iba jedenásť rokov.

3. Gavi začínal hrať za tím U19B v roku 2020 a za Barcelonu B hral iba dvakrát, pretože bývalého Holandského trénera Ronalda Koemana jeho talent veľmi prekvapil, a tak si jeho schopnosti preveril aj v prípravnej sezóne.

4. Gavi debutoval v La Lige 29. augusta vo veku iba 17 rokov, keď nahradil Sergiho Roberta v zápase proti Getafe. Práve vďaka tomuto zápasu sa stal štvrtým najmladším debutantom Ligy v histórii klubu.

5. O mesiac neskôr získal skúsenosť s Ligou Majstrov v zápase proti Bayernu Mníchov, kde nastúpil za Sergiho Roberta.

6. V tom istom roku v novembri absolvoval svojich prvých 90 minút za seniorov, bolo to konkrétne v zápase proti Benfice.

7. 24. októbra sa stal druhým najmladším hráčovom ( po Ansu Fattim, ) ktorý hral v El Clásicu v 21. storočí, ako najmladší hráč.

8. Gavi bol medzi 20 hráčmi nominovanými na cenu Golden Boy za najlepšieho mladého hráča roka.

9. 6. oktróbra 2021 sa Gavi stal najmladším hráčom v histórii Španielskeho národného tímu, debutoval vo veku iba 17 rokov a 62 dní. Stredopoliar neskôr nastúpil za prvý tím v semifinálovom zápase Ligy národov proti Taliansku.

10. 5. júna 2022 sa vďaka gólu proti Českej republike stal najmladším hráčom, ktorý kedy skóroval v Španielsku, dokonca mladším ako Ansu Fati.

11. Vo svojej debutovej sezóne odohral Gavi 47 zápasov v piatich súťažiach.

12. Z týchto 47 zápasov nastúpil na 36, spolu viac ako 3000 minút.

13. Pablo Gavi vo svojej prvej profesionálnej sezóne v La Lige strelil dva góly a päť asistencií.

14. Stredopoliar strelil góly proti Elche a Atléticu Madrid, obe na domácom štadióne Camp Nou.

15. Barcelona vyhrala zakaždým zápas, ak Gavi skóroval.

16. Katalánsky klub FC Barcelona nikdy neprehrala zápas, ak Gavi asistentoval na gól.

17. Gavi odohral toto leto na turné po USA celkovo 180 minút.

18. V tejto sezóne sa podarilo Gavimu streliť gól vo svojom prvom prípravnom zápase, v ktorom nastúpil, proti Interu Miami.

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: twitter.com/Barça Universal