Španielský superpohár je takmer vypredaný

Zajtrajší zápas Barcelony s Atléticom Madrid v Saudskej Arábii sa bude hrať s plnou tribúnou.
Organizátori na toto stretnutie predali 62 000 vstupeniek. Na druhej strane medzi Valenciou a Realom zostalo u len niekoľko dostupných vstupeniek, kde sa taktiež čakáva, že bude plný štadión. Lístky na finále sa predávajú v rýchlom tempe, čo potvrdzuje finančný úspech tejto akcie.

Madridský denník Marca zdôrazňuje, že veľa Španielskych fanúšikov na tribúnach neuvidíme. Táto možnosť sa aj očakávala, ale nie až v takých číslach. RFEF vydala do obehu 12 000 lístkov, no predalo sa len 1 000. Najviac, kúpili fanúšikovia Realu Madrid, okolo 700 vstupeniek. V mieste konania turnaja FC Barcelonu príde podporiť len 300 fanúšikov. Atléti majú v Saudskej Arávii 50 priaznivcov a Valencia len 26. Okrem toho nie všetci budú prítomný v dejisku.

Na Superpohári sa objaví len jeden španielsky fanklub. Jej prezident v rozhlasovom rozhovore potvrdil, že z 450 členov sa na turnaj vybralo 17 . “Cesta je veľmi drahá, okolo 3 000 eur na osobu, uviedol. Ešte nerátame cenu ubytovania, stravy, lístok na zápas … Real Madrid sa rozhodol nefinancovať lístky pre fanúšikov. Svojich verných fanúšikov ubezpečil, že ak nepostúpia do finále tak všetkým priaznivcom vráti peniaze za vstupenky.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.fcbarca.com