5 vecí, ktoré by ste mali vedieť o FC Barcelona – Betis

5 najdôležitejších, respektíve najzaujímavejších, faktov o Betise a FC Barcelone.

Už zajtra odohráme s Verdiblancos ( zeleno-bieli) zápas na Camp Nou. Barcelonu navštívi už túto sobotu ( zajtra ) Betis, tím trénovaný Manuelom Pellegrinim, ktorý prežíva doposiaľ najlepšiu sezónu svojej novodobej histórie. Sevillčania sú na piatom mieste tabuľky a určite to nebudú chcieť nijak uľahčiť azulgranam ( modro-červeným) v napredovaní smerom hore v tabuľke.

Nech sa páči, tu je niekoľko zaujímavých faktov:

• Betis- tím plný bývalých azulgranas

Majú až 8 hráčov, ktorí hrali kedysi za FC Barcelonu. Niektorí z nich boli kľúčoví hráči prvého tímu a strávili veľký počet minút na hracej ploche. Napríklad Bravo, Bartra, Montoya a Tello. Prví traja spomínaní získali triplet v sezóne 2014/2015. Vtedy získal Claudio Bravo aj ocenenie Trofeo Zamora ( ocenenie, ktoré  patrí brankárovi za najnižší pomer gólom v počte hier).  Za prvý tím si zahral ešte aj Juan Miranda. Ostatní, Héctor Bellerín, Álex Moreno a Rodri reprezentovali nižšie kategórie FC Barcelony.

• Tretí najlepšie skórujúci tím v La Lige

Betis je aktuálne jedným z tímov, ktoré sú najviac vo forme. Strelili už 25 gólov a majú jeden z najlepších útokov v súťaži. Taktiež majú útočníka, ktorý figuruje v top trojke strelcov. Delí sa o tretie miesto s našim Depayom. Určite stojí za povšimnutie aj Nabil Fekir, francúzsky stredopoliar, ktorý má na konte dva góly a tri asistencie a je jednou z hlavných ofenzívnych hrozieb.

• Najlepší Betis za posledné roky

S bilanciou 8 výhier, troma remízami a štyrmi prehrami sú Pellegriniho zverenci na piatom mieste tabuľky. Na konte majú 27 bodov a od sezóny 2001/2002 ( kedy mali v tomto kole rovnaký počet bodov) sa im to ešte nepodarilo. Minulý rok obsadili krásne šieste miesto a tento rok sa to budú snažiť ešte vylepšiť. V európskych súťažiach sa Betisu tiež veľmi darí a postúpili do vyraďovacích fáz, pričom sa im v základnej tabuľke veľmi darilo. Majú tam tri výhry, jednu remízu a jednu prehru.

• Priaznivý precedens pre FC Barcelonu

Napriek výbornej sezóne Betisu, spoločné zápasy sú priaznivejšie pre FC Barcelonu. Čo sa týka domácich zápasov a aj zápasov vonku. Betis za posledných 19 spoločných zápasov dokázal na Camp Nou dva krát remizovať a len raz vyhrať.  Betis vyhral v sezóne 2018/2019, kedy Betis trénoval Quique Setién.

• Dobrá bilancia proti Pellegrinimu

Ďalšia pozitívny údaj pre FC Barcelonu. Je to už viac ako 13 rokov, čo sa Pellegrinimu nepodarilo poraziť Barcu ( Betis trénuje len druhú sezónu). Naposledy sa mu to podarilo v sezóne 2007/2008 ako trénerovi Villarealu. Za posledných 16 zápasov proti Barcelone si chilský tréner pripísal len jednu remízu a zvyšok prehry. Pellegrini trénoval viacero tímov, ktoré nastúpili proti FC Barcelone. Z celkových 28 zápasov ( ako tréner Villarealu, Realu Madrid, Málagy, M.City a teraz Betisu) si pripísal len štyri víťazstva.

Zdroj: fcbarcelona.es
Foto: fcbarcelona.es