5 vecí, ktoré by ste mali vedieť o OSASUNA – FC BARCELONA

5 vecí, ktoré by ste mali vedieť o zápase OSASUNA – FC BARCELONA.

Dnes, 12. decembra, sa o 16:15 odohrajú zápasy sedemnásteho kola La ligy, kde sa FC Barcelona stretne s Osasunou. Je to príležitosť, ako sa vrátiť na víťaznú vlnu. Zápas sa odohrá na štadióne El Sadar v Pamplone.

Nech sa páči, tu je niekoľko zaujímavých faktov:

• EL SADAR, náročný štadión

Napriek historickým rozdielom v klasifikácii domácich súťaží, FC Barcelona odohrala na tomto ihrisku 39 zápasov a podarilo sa jej vyhrať iba 15 krát. Z posledných 12 zápasov sa nám podarilo vyhrať iba päť krát, päť krát sme remizovali a dva krát prehrali. Stále je to fajn v porovnaní so sezónami medzi rokmi 1961 – 1984, kedy FC Barcelona zo šiestich po sebe idúcich zápasov na tomto ihrisku všetky prehrala. Osasuna je na svojej pôjde veľmi ťažký súper.

• Ťažká cesta do Pamplony

Stalo sa to pred takmer 11-timi rokmi, ešte pod vedením Pepa Guardiolu. Bol to jeden z najbizarnejších výjazdov vôbec. Štrajk leteckých spoločností ovplyvnil prepravu a FC Barcelona požiadala o preloženie zápasu, keďže cestovali v rovnaký deň, ako sa mal konať zápas. RFEF s presunom zápasu súhlasilo, ale nesúhlasilo vedenie Osasuny. Barcelona nemala na výber a letecky sa dopravila od Zaragozy a z tade išli autobusom. Na zápas prišli o 5 minút neskôr. Aj napriek problémom sa zápas odohral a FC Barcelona po dvoch góloch Lea Messiho a jednom góle Pedra vyhrala 0:3.

• FC Bareclona – obľúbený súper Roberta Torresa

Torres je jeden z najlepších strelcov Osasuny a dnes sa postaví svojmu obľúbenému súperovi. Tridsaťdvaročný stredopoliar strelil v posledných ôsmych zápasoch FC Barcelone štyri góly, čo je najviac spomedzi všetkých ostatných tímov v La Lige, proti krotým nastúpil. A je to dokonca jediný tím, proti ktorému dokázal skórovať dvakrát. To ho, samozrejme, veľmi motivuje. Uvidíme, akú radosť, či smútok bude mať po dnešnom zápase.

• Priaznivé precedensy

Okrem už spomínaných historických ťažkostí v Pamplone sú precedensy pre Xaviho priaznivé. Z posledných 10 zápasov Barca prehrala iba jeden zápas. A to v júli 2020 a to u nás doma, na Camp Nou ( výslednkom 1:2). Sedem krát sme vyhrali a dva krát remizovali. Z posledných piatich spoločných zápasov sme si, dokonca, udržali čisté konto. Xavi, ešte ako futbalista za FC Barcelonu, prehral počas svojej kariéry s Osasunou iba jeden krát. A to vo februári 2012, v Pamplone, kde prehrali 3:2.

• Pre jedného nášho hráča veľmi špeciálne ihrisko

Napriek tomu, že to je náročný štadión pre každého, kto sa domácim postaví, taktiež sa stal dejiskom krásnych spomienok pre fanúšikov. A taktiež pre ANSU FATIHO. Práve na tomto ihrisku strelil svoj úplne prvý gól ako profesionálny hráč a stal sa najmladším strelcom v celej histórii FC Barcelony. Mal vtedy 16 rokov a 304 dní. Po prvom polčase sme prehrávali 1:0. Ansu nastúpil na zápas v druhom polčase a trvalo mu len 5 minút, aby strelil vyrovnávajúci gól. Stal sa zároveň tretím najmladším strelcom La Ligy vôbec.

Zdroj: fcbarcelona.es
Foto: as.com