5 zaujímavostí, ktoré by ste mali vedieť o LEVANTE – FC BARCELONA

Katalánsky klub FC Barcelona dnes bude čeliť Levante. Pre Barcelonu môže byť tento zápas veľmi zaujímavý a práve preto sa pozrieme na zopár zaujímavosti, ktoré by ste rozhodne mali vedieť.

1. Najťažší súper pre Levante
– V poslednom vzájomnom zápase sa Katalánskemu klubu podarilo vyhrať 3:0, kde do siete Levante sa trafil Memphis Depay, Luuk de Jong a Ansu Fati.

– Barcelona je tím, s ktorým Levante prehralo najviac zápasov (23) a, aby toho nebolo málo inkasovalo najviac gólov (92) v celej svojej histórii v La Lige.

2. Séria víťazstiev
– Levante v aktuálnej sezóne má najmenší počet víťazstiev (4). Na druhej strane FC Barcelona neprehrala už 14 zápasov v rade a vyhrala posledných 6 idúcich zápasov po sebe.

– Levante v dnešnom zápase môže vyhrať svoj druhý zápas v rade, čo sa im naposledy podarilo v júli v roku 2020.

3. Čisté konto Barcelony
– FC Barcelona dokázala neinkasovať gól v posledných troch zápasoch. V prípade, že sa Kataláncom podarí v dnešnom zápase neinkasovať gól, bude mať sériu štyroch zápasov po sebe, v ktorých neinkasovala gól. Táto séria sa stane po prvýkrát od decembra 2018.

4. Luuk de Jong “miluje” súpera Levante
– Luuk de Jong strelil tri góly v piatich zápasov proti Levante v Primera Devisión, čo je jeho najlepší výsledok v súťaži.

5. Neporaziteľný Xavi Hernández
– Xavi Hernández povedie Katalánsky klub FC Barcelona prvýkrát proti Levante. Tréner prvého tímu má však veľmi dobré spomienky, keď hrával proti tomuto klubu. Levante je tím, kde Xavi odohral najviac zápasov… V 16 zápasoch Barcelona zvíťazila 12x a 4x remizovala.

Zdroj: fcbarca.com, fcbarcelona.com
Foto: twitter.com/fcbarcelona