7 Prestupových cieľov na toto leto

Tak, ako aj každý rok si klub stavia pred koncom sezóny prestupové priority. Tento rok to nie je iné a Joan Laporta bude toto leto tiež bojovať o plodné prestupové obdobie, no príchod týchto 7 hráčov je priorita:

1. Lionel Messi / PSG

Návrat legendy a najlepšieho hráča histórie by bol snom mnohých fanúšikov. Viceprezident FC Barcelony potvrdil, že klub pracuje na príchode argentínca a je s ním v kontakte. Odhliadnuc od jeho bezkonkurenčnej citelnej prezencie na ihrisku, by Messi svojim menom pomohol klubu marketingovo a finančne.

2. Joshua Kimmich / Bayern Mníchov,  3. Zubimendi / Real Sociedad,  4. Ilkay Gundogan / Manchester City/

Toto leto nás opúšťa Sergio Busquets a klub potrebuje zašiť dieru, ktorú táto ikona svojim odchodom zanechá. Klub, však, stredného či defenzívneho stredopoliara zháňa už dlho, a to kvôli obmene kádru. Finančne prívetivejšie by vyšiel 24 – ročný Martin Zubimendi, no zase kvalitnejšou alternatívou by bol Joshua Kimmich z Bayernu Mníchov. Ten však nemá žiadne intencie odísť z Bavorska, ako sme spomenuli v jednom z našich článkov. Podľa určitých zdrojov sa Ilkay Gundogan rozhodne o svojej budúcnosti po finále Ligy Majstrov v Istanbule.

FC Barcelona | Kimmich, muy crítico ante la delicada situación del Bayern

5. Yannick Carrasco

29 ročný belgičan je v hľadáčiku Barcelony už dlhšie. Odkedy sa vynorili špekulácie o odchode Ferrana Torresa, či Ansu Fatiho, Carrasco sa takmer okamžite objavil v tlači ako alternatíva za jedného z tejto dvojice. Klub by, teda, za vyššiu čiastku bol ochotný Ferrana alebo Fatiho pustiť.

6. Joao Cancelo

Klub potrebuje pravého beka ako soľ. V prípade, že by Sergino Dest zostal v AC Miláne, klub by mal v tíme len jedného pravého obráncu, a to Sergiho Roberta. Julián Araujo nemá budúcnosť na Camp Nou stále istú a po predsezónnej príprave by sa malo rozhodnúť o jeho budúcnosti. Klub by v tom prípade rád Joaa Cancela aspoň na hosťovanie, dokým nenájde adekvátnu náhradu.

Fichajes FC Barcelona | El Barça investigará a Joao Cancelo

7. Vitor Roque/Aubameyang

Od odchodu Memphisa Depaya klub nemá poriadny cover za Roberta Lewandowskeho. Auba, ktorý je pre Blaugranas “starý známy”, by sa do svojho bývalého pôsobiska rád vrátil a môžeme si byť istí, že by figuroval ako vhodný a spoľahlivý cover pre poľského útočníka. O Vitorovi Roquem sme už možno niektorí počuli – mladý talent z Brazílie, ktorý by postupne mohol Roberta na staré kolená vytlačiť a stať sa barcelonskou “deviatkou”.

zdroj: Mundodeportivo.com

foto: FC Barcelona.com (2), Mundodeportivo.com, SPORT.com