900 zápasov Barcelony s logom UNICEF na dresoch

Derby FC Barcelona vs Espanyol bude 900. zápasom, ktorý Katalánsky klub FC Barcelona odohrá s logom UNICEF na drese. Toto je už 16 sezóna, v ktorej Katalánci podporujú túto organizáciu, ktorá pomáha deťom. UNICEF tento rok oslavuje 75. Výročie založenia.

Prvé stretnutie Barcelony s novým logom na dresoch bolo na Camp Nou v skupinovej fáze Ligy Majstrov 12. septembra v roku 2006. Domáci vyhrali nad Lewski Sofia 5:0, góly strelili Iniesta, Giuly, Puyol, Eto’o a Ronaldinho. Súčasný manažér Xavi Hernández sa objavil na ihrisku po 71. minúte, kde nahradil Iniestu. Toto bola druhá zmena, ktorú Frank Rijkaard v ten deň vykonal.

Organizácia UNICEF bola na prednej strane dresu Barcelony až do roku 2011, kde bol následne presunutý na zadnú stranu pod hráčskym číslom. Napriek tomu, že nové miesto „UNICEF“ bolo horšie ako predchádzajúce, organizácia z dresov nezmizla. Dohoda medzi Barcelonou a UNICEF je platná do konca tejto sezóny, no je zrejme, že táto zmluva v Barcelone nekončí a bude sa rokovať o ďalšej spolupráci.

Katalánsky denník SPORT počas spolupráce s UNICEF prezentuje bilanciu 899 zápasov, 613 výhier (68,18%) 169 remíz a 117 prehier. V týchto zápasoch sa im podarilo streliť 2 207 gólov, čo je v priemere 2,45% gólov na zápas a inkasovali 784 gólov, čo je v priemere 0,87%. Katalánsky klub v tejto dobe viedlo deväť trénerov: Frank Rijkaard (112 zápasov), Josep Guardiola (247 zápasov), Tito Vilanova (60 zápasov), Gerardo Martino (59 zápasov) Luis Enrique Martínez (181 zápasov), Ernesto Valverde (145 zápasov), Quique Setién (25 zápasov), Ronald Koeman (67 zápasov) a Sergi Burjuan (3 zápasy).

Zdroje: fcbarca.com
Foto: twitter.com/Fariq