Ajax Amsterdam chce výmenu medzi Destom a Tagliaficom

Ajax Amsterdam stále dúfa, že sa mu podarí v letnom prestupovom období podpísať Sergiña Desta s využitím záujmu FC Barcelona o podpise Nicolása Tagliafica.

Keďže 24-ročnému hráčovi Noussairovi Mazraouiovi končí v lete zmluva, Holandský klub už s ním neráta a nemá v pláne mu ponúknuť predĺženie novej zmluvy. Práve vďaka tomuto rozhodnutiu klub hľadá vhodného adepta a ním by mal byť bývalý hráč Ajaxu Amsterdam Sergiño Dest.

Ako už všetci vieme, Sergiño Dest nie je v plánoch Xaviho Hernándeza a je jedným z hráčov, ktorých chce klub predať, aby získali peniaze na ďalšie skvelé posily.

Katalánsky klub FC Barcelona hľadá nového ľavého obrancu, ktorý by mohol bojovať o pozíciu s Jordim Albom. Azulgranas si všimli Nicolasa Tagliafica, ktorý aktuálne v Ajaxe nemá kontinuitu. Už v minulosti Barcelona požiadala Holandský tím Ajax Amsterdam o služby Nicolása Tagliafica, ale prestup nebol úspešný z dôvodu, že si ho Ajax chcel v tíme udržať dlhšie, no teraz sa zdá, že sa situácia zmenila.

Holandský tím Ajax Amsterdam by bol ochotný Barcelone ponúknuť výmenu medzi Destom a Tagliaficom. Celá táto operácia nebude príliš jednoduchá, pretože Barcelona má v hľadáčiku Josého Luisa Gayá. Navyše Sergiño Dest je veľmi mladý hráč, za ktorého by Barcelona mohla získať ďalšie financie.

Zdroj: fichajes.net
Foto: twitter.com/AFC AJAX