Ak by Lionel Messi odletel do Argentíny, musel by zostať v karanténe

Zdieľať:

Lionel Messi a Arturo Vidal sa pravdepodobne nevrátia do svojich krajín počas národnej prestávky. V prípade, že by tak spravili museli by prejsť karanténou (14 dni v izolácii).

Argentínska ministerka cestovného ruchu a športu Matias Lammens oznámila:
“Každý jeden Argentínsky futbalista alebo každý jeden hráč pochádzajúci z Európy musí zostať v karanténe, a to v dobe 14 dni. Ak by sa niekto pokúsil vyhnúť tejto karanténe, bude sa to považovať, ako trestný čin v oblasti verejného zdravia.”

V tejto dobe nie je ešte známe či sa vôbec tieto zápasy odohrajú. Existujú veľa náznakov, aby tieto zápasy boli odložené na iný termín.
Tréner Argentíny Lionel Scaloni taktiež hovoril o tejto situácii.
„Eliminácia sa nemôže začať, keď sa koronavírus šíri po celom svete. Nedávno som sa dopočul o zavedení karantény, je to logické. Aký by to mal byť zmysel ak by hráč mal prísť z Európy ? Všetci tu pracujeme, každý z nás ma svoje rodiny. Musíme sa o seba zodpovedne starať. Teraz je potrebné rýchle rozhodnutie“

“Hráči sú vo svojich domovoch zamknutý. Je tu veľký chaos. Niektorí chodia na tréningy a niektorí zase necvičia. Toto je jedinečná situácia. Môžeme povedať, že pre naše zdravie spravia všetko, čo je v ich silách, ale pravdou je, že sa potom môže stať čokoľvek. Ak budem mať nové pochybnosti, poviem hráčom, aby na tréning neprišli. Zdravie je teraz najdôležitejšia vec.” Dodal tréner.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.bleacherreport.com

Peter
Sledujte ma