Aká budúcnosť čaká Memphisa Depaya?

Zdieľať:

Letné prestupové obdobie už pomaličky, ale isto klope na dvere. Barcelona bude čeliť “veľkým” zmenám. Klub potrebuje nakúpiť nové posily a zároveň popredať nepotrebných hráčov. Barcelona sa bude musieť taktiež rozhodnúť, čo spraví s Memphisom Depayom, ktorému aktuálna zmluva vyprší v roku 2023. O jeho prácu sa zaujíma čoraz viac klubov.

Holanďan po príchode do Barcelony sa stal jedným z hlavných hráčov Katalánskeho klubu. Neskôr prišlo zranenie a Barcelona za ten čas nakúpila nové posily, ktoré Depaya vyradili na bočnú trať. Práve, preto Depayova situácia v Barcelone je veľmi neistá, najmä keď jeho zmluva vyprší v júni v roku 2023.

Denník Mundo Deportivo priniesol informáciu, že krídelníková zmluva neobsahuje možnosť automatického predĺženia a práve preto sa jeho budúcnosť musí vyriešiť, čo najskôr. Barcelona sa v tomto prípade bude musieť rozhodnúť. Pôvodne sa plánovalo na dvojročnom kontrakte, ale po aktuálnych prestupoch sa hráč môže z Barcelonou zjavne rozlúčiť. Od svojho vyliečenia zo zranenia odohral od prvej minúty iba jeden zápas.

Memphis Depay má pred sebou len tri možnosti:
– Hľadať si nový klub už v júni.
– Ukončiť zmluvu a odísť v roku 2023 zadarmo.
– Obnoviť kontrakt a dúfať, v cestu späť do základnej jedenástky.

O prácu Memphisa Depaya má údajne záujem viacero tímov zo Serie A vrátane Talianskeho klubu Juventusu.

Memphis Depay má aktuálne na konte 20 zápasov v La Lige. Podarilo sa mu streliť desať gólov a pridal dve asistencie.

Zdroj: fcbarca.com, barcauniversal.com
Foto: twitter.com/ENERGY RADIO (RW)

Peter
Sledujte ma