Aké číslo dostane Dani Alves?

38-ročný Dani Alves by mal byť zaregistrovaný v prvom tíme Barcelony od januára a o jeho čísle, ktoré bude mať na drese sa čoraz viac špekuluje.

Počas svojej futbalovej kariéry v Katalánskom klube FC Barcelona Brazílčan vystriedal štyri čísla. Po príchode do klubu v roku 2008 bol jeho prvý výber číslo 20. V sezóne 2009/10 hral so svojou obľúbenou dvojkou, ktorú pred ním nosil Martin Caceres. Brazílčan dres s číslom dva obliekal do roku 2013 a neskôr sa sám rozhodol pre zmenu. Rozhodol sa pre 22, dôvod bol ten, aby vzdal hold svojmu priateľovi Erikovi Abidalovi, ktorý musel opustiť klub, aby bojoval s rakovinou pečene. Po odchode Xaviho sa rozhodol obliekať dres s číslom 6, ktoré obliekal Xavi.

Dres s číslom 2 je pre Sergiña Desta, 22 je pre Óscara Mingueza, 20 pre Sergiho Roberta a 6 pre Riqui Puiga. Keďže po odchode Pjanića je voľné číslo 8, špekuluje sa, že Dani Alves by mohol súhlasiť práve s týmto číslom. Dres s číslom 8 nosil v Barcelone Andrés Iniesta. Taktiež sa môže stať aj to, že niekto z mladých hráčov sa rozhodne svoje číslo venovať práve Alvesovi.

Foto: twitter.com/BarçaTimes