Ako sa darí hráčom prestupového obdobia 2022?

Presne pred rokom bola situácia Katalánskeho klubu FC Barcelona nie najlepšia. V tomto období sa do klubu pripojil tréner Xavi Hernández, ktorý potreboval do svojho nového klubu okamžite nové posily a Barcelonu muselo opustiť aj niekoľko hráčov. Pozrime sa, ako sa darí hráčom, ktorí do Barcelony prestúpili alebo z nej odišli pred rokom.

Yusuf Demir
Mladý Rakúsky útočník prestúpil na hosťovanie z rapidu Viedeň. Približne o štyri mesiace došlo k vzájomnej dohode, kde sa Demir vrátil do svojho materského klubu. Za Katalánsky klub odohral iba deväť zápasov. Možno to bude aj tým, že ak by odohral desaty zápas, Barcelona by Rapidu musela zaplatiť 10 miliónov eur.

Philippe Coutinho
Brazílčan v priebehu 7. januára odišiel na hosťovanie do Anglického klubu Aston Villy. V dohode sa uvádzalo, že Anglický klub bude hráčovi platiť iba určitú časť mzdy, no neskôr za jeho definitívny prestup Barcelone zaplatili 20 miliónov eur. Jeho futbalová kariéra nie je najlepšia. V podstate už, keď prišiel do Barcelony z Liverpoolu to nevyzeralo najlepšie. Podľa zistených informácii sa v médiách šuška o jeho možnom návrate do Brazílie.

Alex Collado
V priebehu januára Alex Collado vymenil Katalánsky klub za Granadu. Po vypadnutí z Ligy Andalúzskeho tímu zamieril do Elche. Rovnako, ako Nico utrpel vážne zranenie, ktoré ho vyradilo mimo hry na približne 3 mesiace.

Nico González
Nicolás González Iglesias, známy pod prezývkou Nico sa stal hráčom prvého tímu 20. januára 2022. Nico veľmi dobre vedel, že v takomto tíme je získanie minút veľmi náročné, a tak sa rozhodol odísť na hosťovanie do Valencie, kde je podľa Gattusa súčasťou jeho plánov. Žiaľ, stredopoliar sa nedávno zranil a bude chýbať niekoľko mesiacov.

Iñaki Peña
Posledným intenzívnym dňom zimného prestupového obdobia si gólmana Katalánskeho klubu zapožičal Turecký klub Galatasaray, ktorý sa neskôr v Európskej lige stretol s Barcelonou, kde Iñaki Peña predviedol vynikajúci výkon. Do svojho klubu sa vrátil v priebehu leta ako náhradník Marca-Andreho ter Stegena. Túto sezónu v klube odohral aktuálne dva zápasy, v nedávnej Copa del Rey proti Intercity a svoj debutový zápas zažil v Lige Majstrov proti Českému klubu Viktórii Plzeň.

Ferran Torres
Bývalý útočník Anglického klubu Manchester City s Barcelonou podpísal pôsobenie v klubu až do roku 2027. V prvom sezóne sa mu podarilo odohrať 27 zápasov streliť 7 gólov a 6 asistencií. V aktuálnej sezóne sa mu podarilo v 20 zápasoch streliť 5 gólov a prihrať na jeden gól.

Adama Traore
Barcelona a Wolverhampton sa v priebehu januára v roku 2022 dohodli na šesťmesačnej pôžičke pre absolventa La Masie. V tejto dohode dokonca Barcelona mohla využiť opciu na kúpu hráča, no rozhodla sa ju nevyužiť, pretože Adama po veľmi dobrom štarte výrazne časom klesol. Vrátil sa do Wolves, kde patril do pravidelnej základnej zostavy až do príchodu 56-ročného trénera Julena Lopeteguiho, ktorý ho posunul na lavičku náhradníkov.

Pierre Emerick Aubameyang
Aubameyang sa k Barcelone pripojil v samom závere prestupového obdobia po tom, čo rozviazal zmluvu s Anglickým klubom Arsenalom. Auba sa v klube ukázal ako vynikajúci prestup. Vo svojich úvodných šiestich zápasoch strelil 5 gólov a sezónu ukončil ako najlepší strelec Barcelony s 13 gólmi. V priebehu leta sa ho Katalánsky klub rozhodol predať Anglickému klubu Chelsea za 12 miliónov eur.

Dani Alves
Určite každý jeden fanúšik Katalánskeho klubu FC Barcelona bol z tohto podpisu veľmi nadšení. Legendárny pravý obranca začal s tímom trénovať v novembri, no oficiálne ho klub mohol zaregistrovať až v priebehu januára. Svoj debutový zápas odohral v Copa del Rey proti Linares. Po niekoľkých mesiacoch podpísal zmluvu s Mexickým klubom Pumas UNAS, kde aktuálne odohral 13 ligových zápasov a prihral na päť gólov.

Foto: twitter.com/Barça Universal