Aktualizácia: Vráti sa Aubameyang do Barcelony?

Vyzerá to, že návrat gabonského útočníka na Camp Nou sa neuskutoční. Prekážkou je FIFA a RFEF.

Včera sme vám priniesli článok, v ktorom sa píše, že FC Barcelona by rada priviedla Aubameyanga späť do Barcelony kvôli možnému odchodu Memphisa Depaya. Práca s informáciami môže byť ale často nevyspytateľná.

Podľa španielskeho média Mundo Deportivo je nie možné, aby sa 33 ročný gabonský útočník vrátil. Jeho návrat by bol v rozpore s pravidlami FIFA a Španielskej kráľovskej futbalovej federácie. Tie hlásia, že ak už hráč v priebehu jednej sezóny v klube hral a následne odišiel, nebude ho možné podpísať opäť v tej istej sezóne tým istým klubom. Pierre odohral svoj posledný zápas za Barcelonu 13. augusta 2022, takže nastúpil aj priamo do zápasu španielskej prvej ligy.

Barcelona a Aubameyang si budú musieť, teda, počkať minimálne 5 mesiacov, kedy sa otvorí nové prestupové okno. Ak sa odchod Depaya zrealizuje, Barcelona bude musieť hľadať niekde inde.

zdroj: Mundodeportivo.com

foto: Mundodeportivo.com