Alba: So Xavim sme na správnej ceste

Pred dnešným finálovým zápasom poskytol pre klubové médiá rozhovor aj Jordi Alba v ktorom sa vyjadril na viacero zaujímavých tém.

Jordi je očividne namotivovaný získať titul aj podľa týchto slov:
“Sme veľmi radi, že sme sa opäť dostali do finále. Táto generácia ešte nezískala titul v Barcelone a toto bude špeciálne finále. Vidím, že fanúšikovia sa na to veľmi tešia a dúfame, že vyhráme.”

Vrátil sa aj k zápasu s Betisom:
“Trpeli sme príliš veľa. V druhom polčase sme nedominovali na lopte, sťažovali sme si to. Ale prešli sme do finále. Je isté, že ak chceme vyhrať, musíme proti Realu Madrid podať najlepší výkon.”

Ter Stegen je v mimoriadnej forme čo Jordi Alba okomentoval slovami:
“Ter Stegen ukázal, že je najlepší na svete. Hral mimoriadne dobre nielen v penaltovom rozstrele, ale aj v riadnom hracom čase. Taký by mal byť brankár Barcy.”

Následne však vtipne dodal že na tréningoch mu už pár gólov strelil a ďalej poukázal na to že cesta do finále nebola jednoduchá ani pre Real a tím má naozaj veľkú túžbu vyhrať.
“V týchto zápasoch nezáleží na tom, ako sa tam dostanete. Postúpili sme na penalty a oni tiež. Máme príležitosť to urobiť proti veľkému rivalovi a vidím, že tím je motivovaný, s veľkou túžbou. Sme v dobrej dynamike a dúfam, že sa nám podarí získať prvý titul v sezóne.”

Na otázku aké to je nastúpiť v El Clasico odpovedal pohotovo:
“Taký Culé ako ja, ktorý je v klube 18 rokov, som už tento zápas zažil veľakrát, samozrejme, je to špeciálne. Bude to krásny, intenzívny zápas a dúfame, že vyhráme a predstavíme pohár fanúšikom.”

Jordi rozprával aj o trénerovi a jeho bývalom spoluhráčovi Xavim:
“Xavi priniesol veľké nadšenie a sme na správnej ceste.”

Rozhovor zakončil slovami chváli na adresu Sergia Busquetsa:
“Za svoju kariéru si to zaslúži. Zaslúži si to a dúfam, že takto bude pokračovať ešte veľa rokov. Už sa teší na svoj prvý titul kapitána a dúfajme, že to bude v nedeľu. Busquets je legenda klubu, len špeciálny hráči dosahujú 700 zápasov, je vzorom.”

zdroj: BarcaTV
foto: Twitter/FCB