Aleix García: Chcel by som hrať za Barcelonu

Pred nedeľňajším stretnutím medzi FC Barcelona a Gironou poskytol stredopoliar Montilivi Aleix Garcia rozhovor pre televíziu Movistar. 26-ročný hráč priznal, že by chcel hrať za Barcelonu.

“Samozrejme, že by som chcel hrať za Barcelonu. Je to klub, ktorý sledujem od detstva a ktorý som mal vždy rád”, povedal Aleix García, ktorému sa v aktuálnej sezóne podarilo streliť tri góly a pridať štyri asistencie v 15. zápasoch.

Nie je to po prvýkrát, čo stredopoliar žmurkol na Barcelonu. V priebehu septembra pre RAC1 komentoval odchod svojho spoluhráča do Barcelony takto: “Keby som bol Oriol Romeu, taktiež by som išiel do Barcelony so zatvorenými očami. Škoda, že odišiel, pretože sme mali veľmi dobrý vzťah. Už som mu povedal, že keď sa stretneme, pôjdem po ňom (smiech).” [Vzájomný zápas FCB vs Girona].

Toto vyhlásenie sa stretlo s veľkou kritikou od fanúšikov Girony a Alex García ho musel opraviť prostredníctvom sociálnych médií. “Chcel by som objasniť slová, ktoré som povedal včera, len som podporoval takého skvelého priateľa, akým je Oriol Romeu, nikdy som nepovedal, že by som odišiel so zatvorenými očami. Moja situácia a jeho sú úplne odlišné. Ak sa niekto cítil urazený, veľmi sa ospravedlňujem.”

Foto: twitter.com/𝐋𝐚 𝐋𝐢𝐠𝐚 𝐁𝐫