Alejandro Balde: Ako futbalisti musíme byť pripravení na každú situáciu

18-ročný mladík Alejandro Balde v priebehu včerajšieho večera na pôde Mallorci hral na poste pravého obrancu. Po zápase pre klubové média BarçaTV priznal, že ako futbalista sa musí prispôsobiť každej situácii.

Ako hodnotíš tento zápas?
“Je to veľmi dôležité víťazstvo, najmä po reprezentačných zápasoch, pretože vtedy je to vždy ťažšie. Vždy bojujeme o tri body.”

Ako si sa cítil na pravej obrane?
“Nepamätám si či som niekedy hral pravého obrancu, ale sme futbalisti a musíme byť pripravení na každú situáciu. Budem hrať tam, kde mi to tréner povie.”

Myslíš si, že bolo dôležité víťazstvo „opäť naštartovať“ po reprezentačnej prestávke?
“Áno, vždy je to dôležité. Po reprezentačných zápasoch sme len dva dni trénovali a prišli v trochu inom pracovnom rytme. Ak však budeme takto hrať aj naďalej, dosiahneme veľké veci.”

Toto je ďalší zápas, v ktorom si hral od začiatku…
“Som veľmi spokojný s hrou od začiatku, s príležitosťami, ktoré dostávam. Budem pokračovať v práci, aby som dostal viac šancí.”

Foto: twitter.com/Barça Universal