Alex Song: Vedel som, že sa teraz stanem milionárom

Zdieľať:

Bývalý hráč Alex Song v rozhovore na Instagrame s hviezdou NBA Pascalom Siakamom povedal o svojej situácii v Barcelone a o svojej finančnej stránke. Taktiež prezradil, že do Arsenalu prestúpil v roku 2012 výlučne pre peniaze.

“Väčšina futbalistov žije nad svoje pomery. V Arsenale som bol osem rokov, ale až v posledných štyroch som začal dobre zarábať. Bolo to, preto, že sa mi výrazne zvýšil plat, ale aj, preto, že som si uvedomil, aký som márnotratný. Keď som sa k ním prvýkrát pridal, zarábal som 15 000 eur týždenne. Bol som mladý chlapec a bol som vzrušený.”

“Chcel som patriť medzi velikánov. Mohol som si kúpiť, čo som len chcel, stráviť bláznivé noci. Išiel som na tréning a videl som Henryho, kráľa, ako prichádza v skutočnom automobilovom klenote. Povedal som si, že chcem to isté auto za každú cenu. Išiel som do autorizovaného servisu, podpísal som papiere a pôžičku, a tak som mal rovnaké auto ako The King. Ale prisahám, že som ho musel o dva mesiace neskôr vrátiť. Všetky moje peniaze som minul na tankovanie benzínu.” Povedal som im: “Dajte mi Toyotu, toto auto je na mňa príliš drahé.”

“Deň potom, čo som išiel trénovať, sa ma Thierry spýtal: “Kde máš auto, synu?” Povedal som mu, že je na vyššej úrovni ako ja. Počas celého môjho pôsobenia v Arsenale som si nedokázal našetriť ani 100 000 eur, kým si ľudia mysleli, že musím byť milionár.”

“Keď mi Barcelona ponúkla zmluvu a videl som, koľko zarobím, neváhal som. Cítil som, že moja žena a deti by mali mať pohodlný život, keď dokončím kariéru. Stretol som sa so športovým riaditeľom Barcelony a povedal mi, že nebudem hrávať veľa zápasov, ale bolo mi to jedno, vedel som, že teraz sa stanem milionárom. Bolo mi fuk, že som za zarobené peniaze ohrieval lavičky na Camp Nou.”

Zdroj: as.com
Foto: twitter.com/total Barça

Peter
Sledujte ma