Andreas Christensen a podrobnosti o přestupu

Andreas Christensen příští sezónu bude hrát v Barceloně. Bylo to veřejné tajemství, před několika měsíci se o tom informovalo, ale oficiální stav záležitosti chyběl. To dorazilo v pondělí, několik hodin po oficiálním představením Kessiého na Twitteru fotbalového týmu FC Barcelony.

Střední obránce, který dosud hrál za Chelsea, přichází do Barçy. Jakmile se rozhodl neprodlužovat svojí smlouvu s londýnským klubem. Christensen podepsal smlouvu s Barcou do roku 2026 a jeho klauzule je 500 milionů eur. Tento čtvrtek 7. července proběhne jeho oficiální představení.

Jde o velmi strategický podpis klubu, který je odhodlaný především posílit obranu. Kataláncům v této sezóně trápí obrana. Chyběli obránci, aby mohli poskytnout rotaci Piquého, Arauja a Erica Garcii. Došlo k mnoha zraněním a v průběhu sezóny se občas zdálo, že týmu chybí hráči.

Zdroj: marca.com
Foto: marca.com