Ansu Fati je veľký talent

Ansu Fati je malý rekordér. Robí samé nové rekordy. V 16 rokov a 318 dňoch chlapec narodený v Guinei-Bissau expertov sa niekoľko krát zapísal do knihy rekordov. Po tom, čo sa pred dvoma týždňami stal najmladším strelcom gólov v La Lige proti Osasune, dal viac bodov počas zápasu proti Valencie na Camp Nou.

Prvý rekord prekonal hneď na začiatku. A to ešte pred začatím zápasu, keďže ho tréner Valverde nasadil do základnej zostavy. Týmto prekonal Marca Muniesu z roku 2009. Iba Vicenç Martínez bol najmladším hráčom, ktorému sa podarilo dostať do jedenástky. Bolo to v roku, kde nastupoval v 16 rokoch a 280 dňoch proti Realu Madrid. (El Clasico)

To najlepšie bolo, keď v druhej minúte sa podarilo Ansunovi Fatimu streliť svoj prvý gól na Camp Nou. A hneď na to v 5. minúte vytvoril parádnu akciu, v ktorej asistoval na gól a pomohol tak De Jongovi streliť jeho prvý gól v Barcelone. Ansu Fati sa vďaka tomuto stal najmladším hráčom v histórií LaLigy, ktorý dal v jednom zápase jeden gól a jednu asistenciu.

Fatiho gól tiež znamená, že sa stal najmladším strelcom gólov v Camp Nou. Meno Ansu Fati si pamätajte, pretože onedlho môže ďalší rekord prekonať.

zdroje www.fcbarcelona.com
foto www.fcbarcelona.com