Araujo sa lopty dotkol už dva mesiace po operácii

Stredný obranca FC Barcelony sa naďalej uspokojivo vyvíja, aj keď zatiaľ nebude hrať s Uruguajom

28. novembra. Dva mesiace nás delia od operácie Ronalda Araúja vo Fínsku. Ako sa má Araújo? Kedy môžete hrať? To sú dve otázky, ktoré sa opakujú v hoteli Pullman v Dauhe, kde je ubytovaná uruguajská delegácia.

Zotavovanie futbalistu ide od začiatku k úspechu. Dokonca o niečo rýchlejšie, ako sa očakávalo. Vykonáva intenzívnu fyzickú prácu, na rovnakej úrovni ako jeho rovesníci.

Je jednoznačne v poslednej fáze procesu rekonvalescencie, 7 týždňov po operácii a ďalším krokom je samotné hranie zápasov, tréning s loptou a so zvyškom spoluhráčov.

V skutočnosti existujú dva kroky. Druhým, keď technický a zdravotnícky personál Uruguajskej federácie pochopí, že Araújo dokončil celý proces obnovy a je pripravený konať, bude to telefonát z Dauhy do Barcelony. Existujú dokumenty podpísané medzi FC Barcelona a Uruguajskou federáciou týkajúce sa pokyny pre Ronaldov proces zotavenia s uruguajským tímom a spôsoby, ako špecifikovať jeho lekárske prepustenie, ktoré mu umožňuje konať.

V uruguajskej delegácii presne vedia, že FC Barcelona bude hrať opäť  Ligu 31. decembra o 14: 00 proti Espanyolu. S údajmi narábajú presne a predpokladajú, že klub Barça by chcel Araúja umiestniť do sklenenej škatule, zavrieť ju siedmimi kľúčmi, hodiť ich na dno mora a kľúče získať až 30. decembra.

Kedy teda Araujo dostane prvé minúty?

Ak sa  nebeská modrá kvalifikuje a bude hrať  6. decembra osemfinále. “Toto je ten deň”, zveril sa ďalší zdroj, ktorý potvrdil, čo povedal tréner Uruguaja Diego Alonso štyri dni pred: “Bude to Araújovo telo, ktoré bude hovoriť, a to, čo nám povie, kedy bude pripravené”. Tak sme dva mesiace po operácii vo Fínsku s istotou, že Araújo sa vráti silnejší ako predtým a v správnom čase. S náležitou starostlivosťou.

zdroj: mundodeportivo

foto: marca