ArchivoVAR: Bez chýb VAR by bola Barcelona v ligovej tabuľke pred Realom

Nedávny škandál, ktorý sa ocitol v priebehu minulého víkendu v zápase medzi Realom a Almériou vyvolalo kopec kontroverzných tém. Španielsky portál ArchivoVAR, ktorý sa špecializuje na analýzu rozhodcovských rozhodnutí v Španielskej LaLige, pravidelne zverejňuje alternatívnu tabuľku bodovania, ktorá “opravuje” chyby rozhodcov, ktoré sa vyskytli na systéme VAR. Vo virtuálnej tabuľke môžeme spozorovať, že Katalánsky klub preskočil rivala Real Madrid.

Dávame do pozornosti, že portál ArchivoVar počíta body pre každý tím v každý hráci deň na základe chýb v prospech a proti danému tímu. V tabuľke sa zohľadňujú štyri hlavne prípady, v ktorých sa body získavajú:

• Góly boli neprávom zrušené
• Góly boli neprávom započítané
• Nesprávne neudelené pokutové kopy
• Nesprávne udelené pokutové kopy

Nižšie v tabuľke môžeme spozorovať, že lídrom naďalej zostáva Girona so 48 bodmi. Ďalej nasleduje FC Barcelona, ktorá má o jeden bod menej ako líder Girona.

Klub Body od ArchivoVAR Zmena v tabuľke LaLigy
Sevilla 16 0B
Granada 12 +1B
Almeria 8 +2B

Portál ArchivoVAR dáva do pozornosti, že do svojej tabuľky nezahŕňa chyby v oblasti priamych červených kariet, nakoľko ich nie je možné pretaviť do výsledku v danom zápase. Samozrejme, spôsob výpočtu bodov je diskutabilný, keďže nikto nevie povedať, ako by skončil zápas, ak by rozhodca neudelil pokutový kop, alebo naopak ak by ho udelil. To isté platí aj o udelení červenej karty.

Foto: twitter.com/Barça Notes