Arda Turan: Chcel som, aby moja zmluva s Barcelonou pokračovala do konca sezóny

Zdieľať:

Arda Turan je v súčastnosti stále hráčom Barcelony. Arda po dlhšej dobe poskytol pre média rozhovor, v ktorom hovoril o aktuálnych veciach.

Stále je hráčom Barcelony
“Z dôvodu zmluvy som stále hráčom Barcelony. Bolo to vzájomné rozhodnutie. Chcel som, aby moja zmluva s Barcelonou pokračovala do konca sezóny. V nasledujúcom ročníku budem pravdepodobne hrať v mužstve opäť mimo Turecka, ale ak my nezavolajú z Galatasarayu, som pripravený sa tam bezpodmienečne presťahovať. Je to jedinečný klub, ktorému by som nestanovil žiadne podmienky.”

Najväčšie úspechy v kariére
“Majstrovstvá Španielska boli mimoriadnym úspechom. Vyhrali sme ligu súperenia Barcelony s Messim a Realom s Ronaldom. Bola to fantastická sezóna. Vyhrali sme 5-6 titulov. Myslím, že na začiatku toho obdobia bol Kráľovský pohár, ktorí sme získali v súboji s Realom Madrid na Santiago Bernabéu. Bol to pre mňa výnimočný úspech.”

Hráči, ktorých najviac obdivoval
“O Messim viac nemusíme hovoriť. Je to najlepší hráč akého som kedy videl. Taktiež obdivujem aj Iniestu, a to z dôvodu jeho schopnosti na ihrisku. V Atléticu zase bol veľmi výnimočný Koke. Podarilo sa mu dostať do prvého tímu a neskôr sa stal jeho lídrom. Bol som ohromený jeho vývojom”

Najdôležitejší tréneri v jeho kariére
“Fatih Terim a Diego Simone sú pre mňa výnimoční tréneri. Cholo sa nikdy nevzdáva. Je lídrom a osobou plnou energie. Dokáže veľmi intenzívne sprostredkovať svoje myšlienky. Vždy je schopný vás na motivovať. Pracoval som aj s tak vynikajúcimi trénermi ako abdullah Avci, Guus Hiddink a Luis Enrique, ktorý dosiahlo množstvo úspechov, ale v mojej kariére sú Terim a Simeone krok pred nimi.”

zdroj www.fcbarca.com
foto www.as.com

Peter
Sledujte ma