AS: Ansu Fati v nadchádzajúcom derby nastúpi od prvej minúty

Podľa zistených informácii denník AS informuje, že tréner Xavi Hernández ponúkne 20-ročnému útočníkovi Ansu Fatimu viac šancí a oveľa dôležitejšiu úlohu. Prvá výzva bude hneď v najbližšom zápase proti Espanyolu, kde údajne Ansu nastúpi už od prvej minúty.

Podľa novinára Javi Miguela z denníka AS má tréner prvého tímu FC Barcelona Xavi Hernández jasno v tom, že útočník Ansu Fati nastúpi 31. decembra v derby proti Espanyolu už od prvej minúty. Tréner týmto spôsobom chce odmeniť hráča a pripraviť ho na následujúce zápasy. Denník AS informuje, že 20-ročný útočník bude v priebehu derby na ľavom krídle. V pravom krídle sa bude nachádzať Brazilčan Raphinha a v strede poľa budú bojovať o miesto Ferran Torres a Memphis Depay. Dôvodom ma byť suspendácia Poľského reprezentanta Roberta Lewandowského.

Španielsky útočník Ansu Fati za Barcelonu naposledy nastúpil v základnej jedenástke v skupinovej fáze Ligy Majstrov proti Českému klubu Viktorii Plzeň. Čo sa týka štatistík Ansu strelil v tejto sezóne zatiaľ len tri góly, všetky v ligovej súťaži. Samotný Xavi v nedávnom rozhovore priznal, že odchovanec Barçy sa bude aktuálne nachádzať v oveľa dôležitejšej úlohe. Ansu sa už úplne zotavil zo zranení a dosiahol plnú kondíciu. Teraz je ten správny čas, aby sa vrátil na svoju najvyššiu hernú úroveň.

Foto: twitter.com/Barça Universal