AS: Araujo a Roberto sú jedinou, ale dôležitou zimnou posilou

Zdieľať:

Novinár z denníka AS Javi Miguel dáva do pozornosti, že ak skončia Majstrovstvá sveta v Katare Barcelona bude môcť počítať s dvoma hráčmi, ktorí sa vrátia po zranení a vďaka tomuto návratu dajú trénerovi viac možnosti hrať v zálohe. Ide konkrétne o Ronalda Arauja a Sergiho Roberta.

Podľa denníka AS tréner prvého tímu FC Barcelona Xavi Hernández počas zimného prestupového obdobia nebude mať príliš na výber, ako posilniť káder. Pri poslednom stretnutí trénera so športovým vedením odznelo, že vzhľadom na pravidla finančnej Fair-play LaLigy je len malý manévrovací priestor, vďaka ktorému si klub nebude môcť dovoliť nakúpiť hráčov na posilnenie kádra. Ak by Barcelona chcela počas tohto obdobia nakúpiť nejakého hráča, musela by niektorých hráčov predať, čo je momentálne málo pravdepodobné. Počas tohto stretnutia sa rozprávalo aj o situácii Holandského útočníka Memphisa Depaya, o ktorom sa hovorilo, že sa s Katalánskym klubom zrejme rozlúči, no zdá sa, že to tak nakoniec nebude. Pri suspendácii Poľského útočníka Roberta Lewandowského a nedostatku konkrétnych ponúk Holanďan pravdepodobne zostane naďalej na Camp Nou.

Xavi Hernández veľmi dobre vie, že post pravého obrancu je veľmi najhoršie obsadený. Jediným nominálnym pravým obrancom je 29-ročný Španiel Hector Bellerín a Sergi Roberto, ktorý utrpel zranenie. Tréner pred Majstrovstavmi sveta na tento post využíval Baldého, no v najbližšom zápase bude môcť počítať už aj s Julesom Koundém a Ronaldom Araujom.

Podľa denníka AS najlepšou možnosťou je dosadiť na pravého obrancu Julesa Koundého, ktorý sa na tomto poste už presadil vo Francúzskej reprezentácii, pričom o miesto by bojovali Ronald Araujo, Eric Garcia a Andreas Christensen. V tomto smere sa dá povedať, že Barcelona ma príliš veľa možnosti koho nasadí ako pravého obrancu. V prípade, že ak by došlo k odchodu nejakého hráča z klubu, športové vedenie pôjde po pravom obrancovi a hlavným kandidátom je naďalej 24-ročný Argentínec Juan Foyth z Villarrealu. Podľa AS sa klub taktiež zaujíma aj o Benjamina Pavarda z Nemeckého klubu Bayernu Mníchov.

Zdroj: fcbarca.com
Foto: marca.com

Peter
Sledujte ma