AS: Galatasaray neustále bojuje o Memphisa Depaya

Podľa Tureckého novinára Özgüra Sancara z denníka AS, Turecký futbalový klub Galatasaray aktuálne zháňa nové posily do útočnej línie a pozorne sleduje situáciu ohľadne Holandského útočníka Memphisa Depaya v Katalánskom klube FC Barcelona.

Holandský útočník, ktorý doposiaľ pôsobí v Katalánskom klube bol v priebehu letného prestupového obdobia na pokraji odchodu z klubu, ale jeho kroky nakoniec zostali na Camp Nou. Teraz sa to však znovu vrátilo a Memphis Depay sa nachádza na prestupovej listine, hoci jeho situáciu môže podmieniť trojzápasová suspendácia Poľského reprezentanta Roberta Lewandowského. Podľa informácii od denníka AS sa Memphis Depay s odchodom nikam neponáhľa. Po Majstrovstvách sveta v Katare, kde Holandsko prehralo vo štvrťfinále s Argentínou, čaká Memphisa stretnutie s trénerom prvého tímu Xavim Hernandezom, aby prediskutovali svoju budúcnosť v klube.

Turecký klub Galatasaray skúma možnosť podpísania Holandského útočníka. Aktuálne Turecky klub môžu opustiť hneď niekoľko hráčov. Haris Seferović, ktorý je aktuálne v klube na hosťovaní z Benficy údajne v priebehu januára chce opustiť klub, keďže nedostáva očakavaný hráči čas. Ďalším na zozname je Mauro Icardi, ktorý je taktiež na hosťovaní a očakáva, že sa vráti do PSG na konci sezóny. Tretim hráčom je Bafetimbi Gomis, ktorému v priebehu júna 2023 vyprší aktuálna zmluva. Práve z týchto dôvodov Galatasaray dúfa, že v priebehu januára sa im podarí získať Memphisa Depaya.

Športový riaditeľ Tureckého klubu Erden Timur podľa denníka AS rokuje s agentom Memphisa Depaya, no dosiahnutie úspešne dohody sa nezdá byť jednoduché, keďže táto operácia by si vyžadovala veľa financií. Medzi najhlavnejšou prekážkou patrí plat hráča, ktorý v Barcelone zarobí ročne. Jeho plat tvorí okolo desať miliónov eur. Navyše vôbec nie je známe, či by samotný hráč chcel prestúpiť do Tureckej ligy.

Foto: marca.com