Aubameyang: Som veľmi šťastný, ale to všetko vďaka mužstvu

Pierre-Emerick Aubameyang v dnešnom zápase proti Valencii strelil dva góly a výrazne pomohol Barcelone poraziť Valenciu. Po ukončení zápasu sa zúčastnil rozhovoru, v ktorom neskrýval svoju radosť.

Nestrelil si prvý gól v Barcelone, strelil si hneď dva. Čo si o tom myslíš?
“Som veľmi spokojný, špeciálne z dôvodu výhry.”

Je to tebou alebo tým štadiónom? Povedz nám, ako vyzeral tvoj posledný zápas tu?
“Posledný krát som tu dal hetrik v semifinále Ligy Európy v Arsenale. Ten štadión je trochu ako môj domov.” [Smiech]

Aké je dôležité to víťazstvo po remíze s Neapolom? Potvrdzuje Váš doterajší progres?
“Hrali sme naposledy veľmi dobre, chýbali len výsledky. Dnes sme vyhrali. To je veľmi dôležité pre družstvo, aby to tak bolo ďalej, pretože pred nami je ešte vážna odveta s Neapolom.”

Aké dôležité je pre teba strelenie gólu už v štvrtom zápase v novom klube?
“Som veľmi šťastný, ale to všetko vďaka mužstvu. Privítali ma tak ako, keby som tu hral už dávno veľmi dobre sa tu cítim. Je to najlepší spôsob, ako vyhrať s Neapolom. Samozrejme to dodá družstvu sebavedomie.”

To je najlepší spôsob ako vyhrať nad Neapolom?
“Samozrejme, to nám dodalo veľa sebavedomia.”

Foto: twitter.com/barcacentre