Barcelona chce Dembélému ponúknuť špeciálnu zmluvu

Zdieľať:

24-ročný Francúz Ousmane Dembélé nedávno utrpel ďalšie zranenie, ktoré v ňom otriaslo vieru aj medzi najvernejšími fanúšikmi. Nový tréner FC Barcelona Xavi Hernández na včerajšej tlačovej konferencii dal jasne najavo, že jeho prioritou je predĺžiť zmluvu s krídelnikom a umožniť mu návrat.

Katalánska rozhlasová stanica Cadena Cope informuje, že Francúz je presvedčený, že Xavi bude v jeho kariére kľúčovou postavou. Posledným trénerom, pod ktorým sa Dembélému darilo, bol Tuchel v Borusii Dortmund. Teraz chce Dembélé spoznať Xaviho a spolupracovať s ním. Určite mu lichotí, že Xavi povedal, že sa môže stať najlepším krídelníkom na svete. Najdôležitejšie je vyhnutie zraneniam a priviesť Dembélému správnu formu.

V prvom rade je však potrebné predĺžiť zmluvu s hráčom. Katalánsky denník Sport dnes dáva do pozornosti zaujímavý nápad Mareua Alemanyho. Futbalový riaditeľ chce zhotoviť nový kontrakt, ktorý by bol založený na výkonoch Dembélého. V skutočnosti tento celý nový kontrakt bude záležať na výkone hráča. Záleží len na ňom, ako sa mu bude v Barcelone dariť. Francúzovi by sa plat nezmenil, ale výrazne by to pomohol Barcelone v prípade jeho zranenia.

Podľa denníku Sport by Dembélého plat v skutočnosti závisel od počtu odohraných zápasoch. Hovoríme o istých „blokoch“ zápasov, za ktoré by dostal určitú vopred dohodnutú sumu a týchto celkov by bolo niekoľko počas celej sezóny. Takéto riešenie poukazuje, že klub si hráča naozaj váži, pretože ak by jeho forma skutočne „explodovala“, financie Barcelony by boli veľmi napäté. Taktiež je možné, že Barcelona s krídelnikom novú zmluvu na jeden rok predĺži veľmi rýchlo, aby sa vyhli odchodu Francúza zadarmo.

Zdroj: fcbarca.com
Foto: sport.es

Peter
Sledujte ma