Barcelona dostala ponuku od Saudskoarabskej spoločnosti

Zdieľať:

Ako informoval Katalánsky denník Mundo Deportivo, Barcelona dostala ponuku od Saudskoarabskej spoločnosti, ktorá sa chce stať hlavným sponzorom klubu.

Denník neuvádza, kto konkrétne ma záujem o nadviazanie spolupráce s katalánskym klubom, ale informuje, že návrh nevyvoláva v klube konsenzus. Firma nebola vylúčená z výberového konanie panuje určitá neochota dohodnúť sa. Barcelona, teda nie je blízko k podpisu zmluvy so žiadnym sponzorom, ktorý by nahradil firmu Rakuten. Pripomeňme si, že zmluva s Japonskou spoločnosťou Rakuten vyprší 30. Júna 2022.

Tlačová agentúra EFE pred týždňom informovala, že Barcelona má ponuku zo Saudskej Arábie v hodnote 100 miliónov eur na sezónu, no nie je známe či ide o rovnakú ponuku, o ktorej píše katalánsky denník Mundo Deportivo. Denník taktiež upozorňuje, že štatút klubu poukazuje k podporovať základné a elementárne ľudské práva, ktoré sa na Arabskom polostrove nerešpektujú. Treba však dodať, že štatút nezabránil Barcelone naplánovať si v decembri priateľský zápas proti Boca Juniors v Saudskej Arábii.

Súčasná zmluva s Rakutenom Katalánskemu klubu FC Barcelona zaručuje 30 miliónov ročne. Podľa Mundo Deportivo by Katalánci chceli dostať cez 55 miliónov eur, čo je suma, ktorú dostali od Japoncov pred vypuknutím pandémie. Denník odhaľuje, že klub ma na stole už niekoľko ďalších ponúk, ale zvážiť ich musia čím skôr, pretože spoločnosť Nike apeluje, aby mohla včas vyrobiť súpravy na budúcu sezónu, vrátane loga sponzora.

Zdroj: fcbarca.com
Foto: fcbarcelona.com

Peter
Sledujte ma