Barcelona kvôli porušeniu pravidiel La Ligy musí zaplatiť poriadnu mastnú pokutu

Katalánsky klub v posledných rokoch rieši veľké finančné problémy spôsobené nehospodárskym konaním po ktorom klubu vzrástli extrémne veľké dlhy. Ako bombónik k tomu denník ARA priniesol informáciu, že Barcelona dostala mastnú pokutu vo výške 800 000 eur.

Katalánskemu denníku ARA sa podarilo zistiť, že ekonomická kontrolná komisia Španielskej La Ligy uvalila Barcelone tri sankcie za udalosti, ktoré sa odohrali v priebehu minulej sezóny 2021/2022. Ma sa údajne jednáť o prekročenie platového stropu.

Jednou z sankcii bol podpis obrancu Daniho Alvesa, ktorý do klubu prišiel na konci roka 2020 za najnižšiu možnú mzdu a počas nasledujúcej sezóny hral za Barcelonu. La Liga však považuje jeho podpis za priame porušenie ich pravidiel FFP.

Druhou zo sankcii bol podpis Andreasa Christensena, ktorý prišiel do klubu v lete 2022, no jeho podpis bol považovaný za súčasť minulej sezóny.

No a poslednou treťou sankciou bolo predĺženie zmluvy s Ronaldom Araujo, ktorý podpísal s klubom predĺženie novej zmluvy pred niekoľkými mesiacmi.

Všetky tieto tri sankcie predstavujú sumu vo výške takmer 800 000 eur.

Podľa zistených správ denník ARA informuje, že vedenie Barcelony podala odvolanie na výbor druhej inštancie RFEF pre licenciu UEFA, teda orgánu, ktorý bol doteraz zodpovedný za posudzovanie takýchto prípadov v súlade so stanovami Španielskej La Ligy. Tento mechanizmus sa však môže čoskoro zmeniť, pretože 7. decembra v Dubaji sa konalo stretnutie klubov La Ligy, kde orgány hospodárskej súťaže navrhli úpravu článkov 43, 44 a 78 bis. Texty článkov boli prispôsobené novému orgánu: Sociálna odvolacia komisia.

AKTUALIZÁCIA:
Mundo Deportivo/EFE: Vďaka podanému odvolaniu Barcelony sa zistilo, že klub nespravil žiadnu chybu týkajúcu sa prestupu Christensena, čo znamená, že Barcelona za túto uloženú sankciu nebude musieť zaplatiť, no za zvyšné dve áno, čo predstavuje hodnotu približne 580 000 eur.

Zdroj: independent.ng, fcbarca.com, ARA , mundodeportivo.com
Foto: fcbarcelona.com