Barcelona má možnosť podpísať Erlinga Haalanda

Fanúšikovia Barcelony snívajú o tom, že v lete vedenie Barcelony privedie Erlinga Haalanda, ale nie je tajomstvom, že klub nie je v najlepšej finančnej kondícii a nemôže si dovoliť tak vysoké výdavky. Joan Laporta sa stretol s agentom a otcom útočníka ešte skôr, ako poznal negatívne čísla. Denník Sport uvádza, že nádej na operáciu umiera posledná.

FC Barcelona sa čoraz viac snaží zorganizovať svoje financie a zatiaľ sa jej v zime darí. Na prestupy v zimnom prestupovom období ušetrila približne 20 miliónov eur. Ferran Reverter pred niekoľkými dňami uviedol, že Barcelona si bude môcť dovoliť kúpiť nejakého hviezdneho hráča. Denník Sport uvádza, že klub dostal veľa ponúk z investičných fondov, ktoré sú pripravené pomôcť financovať príchod Erlinga Haalanda. Táto operácia sa považuje za možno a hlavne výnosnú pre klub.

Jedna otázka by tu rozhodne ešte bola. Nie je známe, že či by sa Barcelona po získaní Haalanda zmestila k mzdovému limitu. Útočník stojí 75 miliónov eur, ale jeho plat a poplatky za agenta sú veľmi vysoké. Takýto prestup je riskantný pre klub, ale najmä pre Kataláncov, ktorí posledných rokoch minuli veľké investície, ktorých sú príkladom Coutinho a Dembélé. Haaland je dlho spájaný s Barcelonou. Netreba však zabúdať, že o prestupe rozhoduje hráč. Haalanda láka aj samotný Real Madrid či PSG. FC Barcelona sa chystá o hráča zabojovať, aj keď vie, že to bude pre ňu veľmi náročné.

Foto: twitter.com/Express Sport