Barcelona má záujem o hráča Realu Madrid

V posledných dňoch sa vyrojili viaceré špekulácie o možnom príchode Marca Asensia na Camp Nou. Existujú faktory, vďaka ktorým by toto vôbec nebolo nereálne!

V histórii vieme narátať len niekoľko hráčov, ktorí si obliekli vo svojej kariére dres Barcelony ale aj Realu Madrid. K najznámejším určite patrí Ronaldo Nazário, Luis Enrique alebo Luis Figo. Toto leto by, však, mohol do tejto skupiny pribudnúť aj Marco Asensio.

27 ročný rodák z Palmy len celkom nedávno vymenil agenta Horacia Gaggioliho za Jorgeho Mendesa, ktorý mimo iné je aj už bývalým agentom Cristiana Ronalda. Ak sledujeme trochu tohto populárneho agenta, tak vieme, že si Mendes dlhodobo udržiava kladné vzťahy s Joanom Laportom a s našim klubom. Blaugranas podľa správ už mali Marca Asensia kontaktovať a presvedčovať ho, aby jeho cesta smerovala do Barcelony, kde už predtým hrával, no za konkurenčný Espanyol.

Čo vieme je aj to, že 27 ročnému španielskemu krídeľníkovi bolo ponúknuté predĺženie zmluvy zo strany Florentina Pereza, no madridský klub nebol schopný uspokojiť platové požiadavky tohto hráča. Keďže sa Asensiovi končí zmluva za menej než 6 mesiacov, má možnosť komunikovať s inými klubmi, medzi ktorými by mala byť tiež Barcelona.

zdroj: Sport.com, Forbes.com

foto: Marca.com