Barcelona môže ťažit z dobrej formy Jeana-Claira Todiba

Francúzsky obranca Jean-Clair Todibo sa podľa Catalan Sport stal vo veku 23 rokov jedným z najlepších obrancov v League 1. V priebehu minulého roka vo februári bol nominovaný na francúzskeho hráča mesiaca a teraz ma príležitosť ocitnúť sa aj vo Francúzskej reprezentácii.

Katalánsky klub FC Barcelona hráča predali v priebehu júna v roku 2021 do Nice za približne 8,5 milióna eur + 7 miliónov eur v premenných. Barcelona si pri tomto prestupe zaručila 20% v prípade ďalšieho predaja. Vzhľadom na napredovanie hráča a po ukončení reprezentačnej kariéry Raphaelom Varanom je čoraz viac možný nástup do reprezentácie, prestup do lepšieho klubu sa zdá byť len otázka času.

Francúz v Katalánskom klube ukázal známky svojho potenciálu, nuž nedokázal sa presadiť. Obranca opakovane priznal, že táto príležitosť pre neho prišla príliš rýchlo a na takúto výzvu ešte nebol pripravený. “Myslel som si, že som tým, kým som nebol, naozaj som si myslel, že tam niečo dosiahnem”, prezradil Francúzsky obranca Todibo. Jeho mentalita mu nepomohla ani v nasledujúcom tíme Schalke. “Robil som chyby. Nedostatok pokory, serioznosti, profesionality spôsobilo, že moja pôžička sa stala osobným neúspechom. Je to veľká chyba mladosti”, hovoril Clair.

Obranca Jean-Clair Todibo si svoje miesto nenašiel ani v Benfice. Zachránil ho napokon Nice, v ktorom pôsobí dodnes.

Foto: twitter.com/Barça Universal